KPSS 2017/1 yerleştirmesi ne zaman?

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

KPSS 2017/1 tercihleri ne zaman yapılacak? 2017/1 merkezi yerleştirme kamu personeli atamalarına kimler başvurabilecek? İşte detaylar…

diyetisyenler, beslenme uzmanları, diyet doktorları, beslenme ve diyet uzmanları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile her sene merkezi yerleştirme atamaları yapılmaktadır. Bu merkezi yerleştirme atamalarına adayların başvuru yapabilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavına giriş yapmış olması ve puanını almış olması gerekmektedir. Merkezi yerleştirme atamaları tercihleri başlamadan önce kurumlar aylar öncesinden alım yapacağı kadrolara ilişkin bildirileri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığına göndermektedir.

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

Bu bildirilere göre Devlet Personel Başkanlığı alım kadrolarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine iletmekte ve bu kadrolar ile ilgili nitelik kodları oluşturulduktan sonra merkezi atama tercihleri başlamaktadır. Peki 2017/1 tercihleri bu sene ne zaman yapılacak? Bu atamalara kimler başvuru yapabilecek?

belediye diyetisyen personel 2017

KPSS 2017/1 Ataması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile 21 Haziran 2017 – 3 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. Bu tarihlerden aylar önce Mart ayı itibari ile Devlet Personel Başkanlığı kamu kurum ve kuruluşlarından alım yapacakları kadrolara ilişkin detayları almaktadır.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Tüm alım kadroları hakkında detaylar öğrenildikten sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine kadrolar Haziran ayında gönderilmektedir. ÖSYM’de resmi internet sitesi aracılığı ile 21 Haziran 2017 – 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında 2017/1 merkezi yerleştirme kamu personeli atamaları tercihlerini alacak. Bu tercihlere başvuracak olan adayların KPSS sınavına girmiş olması gerekmekte olup başvuru yapacakları kadrolar için belirlenmiş olan niteliklere sahip olması gerekmektedir. Nitelik kodlarına bakmadan ve başvuru yapmadığı kadroya başvuru yapan adaylar kazanmış dahi olsa ataması yapılmaz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir