KPSS 2016/7 Tercih işlemleri başladı

sağlık bakanlığı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı. KPSS 2016/7 Sağlık Bakanlığı personel yerleştirme tercihleri başladı. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? Tercihler nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapacak. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/7 tercih kılavuzu, atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar ve tüm detaylar…

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Tercih nasıl yapılacak?

Adaylar tercihlerini 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenen kurallara, kadro ve unvanlara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak gerçekleştirebileceklerdir.
Yerleştirmeye başvuracak adayların yer alan KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Sözleşmeli pozisyonlar

Tercih kılavuzunda yer alan, Sağlık Bakanlığı Taşra (SB-Taşra), Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra (THSK-Taşra) ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra (TKHK-Taşra) teşkilatına ait sözleşmeli pozisyonlara yerleşenler, ücretleri merkezi yönetim/döner sermaye bütçesinden karşılanmak suretiyle (Tablo-1A, Tablo-2A ve Tablo-3A’da yer alan sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek, Tablo-1B, Tablo-2B ve Tablo-3B’deki sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri ise kurumların döner sermaye gelirlerinden karşılanacaktır.)
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilecektir.

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Tercih ücreti ne kadar?

KPSS-2016/7: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme tercih ücreti 15 ₺ olup aşağıdaki bankalara yatırılacaktır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.
Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir