KKK 13.000 Sözleşmeli er boy, kilo oranları ve spor mülakatı puan tablosu

askerlik diyetisyen

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları açıklandı. Peki sözleşmeli er alımı boy kilo şartı nedir? Fiziki yeterlilik sınavları nasıl oluyor? İşte boy kilo ile fiziki yeterlilik puanlarını gösterir tablolar.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli er alım ilanına başvurular devam ediyor. Başvurular devam ederken ilanın yayımlanmasından bu yana alınan başvurular ile ilgili sonuçlar da açıklandı. Başvuru sonuçlarının açıklanması ile başvuru şartlarına uyan adaylar mülakatlara çağrıldı. İşte sözleşmeli er alımı boy kilo tablosu hakkında bilgi ve spor mülakatı tablosu ile detayları.

Boy ve kilo şartları

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan tablodaki boy kilo şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Fiziki Yeterlilik Sınavı

Hedef Koşusu

35 metre uzunluğu olan parkurda gerçekleştirilir. Aynı kulvar üzerinde ve başlangıç noktasından 15 metre, 20 metre, 30 metre ve 35 metre uzaklıklarda hedefler vardır. Her bir hedefin üzerinde ikişer adet tahta vardır. Adaylar başlangıç noktasından koşuya başlarlar. Önce, 35 m uzaklıktaki hedefteki tahtalardan bir tanesini alır başlangıç çizgisinde bulunan sepete atar. Daha sonra tek kalan diğer tahtayı alıp sepete atar. Aday uzaktaki hedeften başlayarak yakındaki hedefe doğru sırayla koşar ve tek tek tahtaları toplayıp sepete atar. Koşu en son tahtayı sepete atıp ve bitiş çizgisini (başlangıç ve bitiş çizgileri aynı yerdir) geçtikten sonra tamamlanır. Adaylar toplam 400 metre koşmuş olur.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Selamin Aleykum Abi ben 22 Yasındayim Boyum 1.80 1.85 Arasi Kilom 110 Ben sozlesmeli Er olabilirmiyim cunku ihtiyacım var cevap verirseniz sevinirim

    Bide 110 kilodan Siki bi spora baslicam üssteki bilgiler le kabul edilmessem kac kiloya kadar dusmem gerekir yani kilo sınırı nedir soylermisinz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir