Kastamonu Üniversitesi diyetisyen akademik personel alım ilanı

Kastamonu şehrinde bulunan Kastamonu Üniversitesi araştırma görevlisi olarak diyetisyen akademik personel arıyor!

Kastamonu Diyetisyen akademik personel alımı genel bilgileri

 • Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
 • Üniversitenin statüsü: Devlet Üniversitesi
 • Fakülte, yüksek okul veya program: SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ—>BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ—>BESLENME VE DİYETETİK ANABİLİM DALI
 • Kadro unvanı: Araştırma görevlisi
 • Kadro sayısı: 1
 • Kadro derecesi: 0
 • Son başvuru tarihi: 18.12.2017
 • Sonuç açıklama adresi: www.kastamonu.edu.tr
 • ALES puanı: 70
 • YDS/YÖKDİL puanı: 50

Kastamonu Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı özel koşulları

Kastamonu şehrinde bulunan Kastamonu Üniversitesi akademik personel alımı özel koşulları için lütfen buraya tıklayınız.

Kastamonu Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı genel koşulları

 1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
 3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
 5. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 6. Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

Kastamonu Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı unvan koşulları

Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.

Kastamonu Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler

Kastamonu Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler şu şekilde:

− Dilekçe ( Müracaat dilekçelerinde müracaat edilen birim, unvanı, kadro derecesi, bölüm, anabilim dalı ve iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail v.s.) açıkça belirtilecektir. ) (http://www.kastamonu.edu.tr/Birimler/Personel.html adresindeki ilgili dilekçenin doldurulması.)

− Özgeçmiş

− ALES Sonuç Evrakı (Belgede “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” mutlaka yer almalıdır.)

− Yabancı Dil Sonuç Evrakı (YDS, YÖKDİL, KPDS, ÜDS veya Muadili) (Belgede “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” mutlaka yer almalıdır.) (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

− Lisans Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (E-Devlet üzerinden alınabilir) (Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin alınmış olması gerekmektedir.)

− Lisans Not Transkripti Fotokopisi

− Yüksek Lisans/Doktora Belgesi Fotokopisi(E-Devlet üzerinden alınabilir) (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

− Yüksek Lisans Not Transkripti Fotokopisi (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

− Sertifika veya Uzmanlık Evrakının Aslı veya Onaylı Sureti (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

− Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

− 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)

− Varsa bilimsel çalışma yayınlarını kapsayan bir takım dosya.

− Askerlik durum belgesi (E-Devlet üzerinden alınabilir)

− Daha önce kamuda çalışmış ise hizmet belgesi

− Alanlarında tecrübe belgeleri (Çalışılan iş yerinden alınan ıslak imzalı evraka ek olarak Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belgenin de eklenmesi gerekmektedir.)

− Bazı kadrolar için aranan tecrübe şartı lisans mezuniyetinden sonraki dönemde yerine getirilmiş olmalıdır.

NOT: Sadece bir kadroya müracaat edilebilecektir, birden fazla müracaatlarda ise yapılan müracaatlardan hiçbiri kabul edilmeyecektir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar istenilen evrakın aslını teslim edecektir.

MÜRACAAT YERİ ve ADRESİ

— Müracaatlar Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Adres: Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı Kuzeykent Kampüsü Merkez/KASTAMONU

Telefon : 0 366 280 41 06

— Müracaat süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (On Beş) gündür.

— Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

— İnternet üzerinden yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

— Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar, eksik evraklı müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu durumdaki adayların müracaatları kabul edilmeyecektir. Adayların yanlış beyanda bulunmaları halinde yapılan işlemler geçersiz sayılacak ve haklarında kanuni işlem yapılacaktır.

— Ön değerlendirme ve giriş sınav sonuçları Üniversitemizin web adresinde yayınlanacaktır. Duyurular tebligat niteliğindedir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Muafiyet hakkında

 1. Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
 2. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Önemli uyarı

Gerçek Diyetisyenler Sitesi’nde yayımlanan iş ilanlarının içeriğinin doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan ilan sahibi sorumludur. Bu sitede yayımlanan iş ilanları nedeniyle oluşabilecek herhangi bir mağduriyet ya da zarardan Gerçek Diyetisyenler Sitesi ve site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diyetisyen iş ilanları için neden “Gerçek Diyetisyenler Sitesi”?

İnsanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi, varsa hastalıklarına özel olarak tıbbi beslenme tedavilerinin planlanması, zayıflaması ve istedikleri vücut ağırlığına ulaşabilmeleri için kişiye özel beslenme planı ve listeleri hazırlayan diyetisyenler; kamu kuruluşları ve özel sektöre ait birçok firmada beslenme ve diyetetik bölümünde çalışan profesyonel sağlık mensubudurlar. Özel hastanelerde, kliniklerde, restoranlarda, yeme-içme sektörü gibi farklı birçok alanda rahatlıkla iş bulabilirler.

Bu pozisyon için başvurduğunuz bir işe kabul edildiğinizde, o kurumun bünyesinde yürütülen beslenme ve diyetetik hizmetlerinde, sağlıklı veya hasta bireylerin yaşam standardını ve fiziksel özelliklerini bir arada ele alarak, kişinin amacına yönelik en etkili beslenme planını oluşturmanız beklenir.

Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümlerinden mezun, diyetetik, anatomi, fizyoloji, patoloji, biyokimya ve beslenme bilimleri ile yakından ilgili, doğa bilimlerine meraklı ve bu alanda iyi yetişmiş, özenli ve titiz çalışabilen; insan ilişkileri güçlü kişiler, diyetisyen ilanları arasından en cazip olduğunu düşündükleri ilanlara başvurarak, rahatlıkla yeni bir iş sahibi olabilirler. Firmalar, diyetisyen iş ilanı verirken, başvuruda bulunacak adayların gerekli eğitimlerini tamamlamış, besin maddeleri ile ilgili tam teşekküllü bilgiye sahip, beslenme trendlerini yakından takip eden kişiler olmalarını beklerler.

Hastasının sağlığı konusunda hassas ve özenli davranan, iletişimi güçlü kişiler, bu alanda her zaman bir adım öndedirler. Ayrıca, diyetisyen iş ilanları için sadece yaşadığınız şehri göz önünde bulundurmak zorunda değilsiniz, farklı illerde de kendinize göre bir iş bulmanız kolay olacaktır.

Yorum yapın

*

code