Kanser ve beslenme ilişkisi ortaya konuldu!

kanser, kanserde beslenme, onkoloji

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kanser ve Beslenme konulu bir seminer düzenledi.

Koruyucu sağlık hizmetlerine büyük önem veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kanser ve Beslenme konusunda bir seminer düzenledi. Seminerde Radyoloji Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Güden, Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Fidan konuşmacı olarak yer alırken, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş, Kartal İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Sakarya, Kartal Mal Müdürü Aydemir Adem Kınalı, Kartal Nüfus Müdürü Ülker A.Saraç, Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş ve vatandaşlar katıldı.

Kartal Belediyesi’nin Okan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği Kanser ve Beslenme semineri, Yakacık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde gerçekleşti. Seminere konuşmacı olarak katılan Radyoloji Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Güden ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Fidan, kanser ve beslenme arasındaki ilişki, sağlıklı beslenerek kanserden korunmanın yolları, kanser belirtileri ve alınması gereken tedbirler hakkında Kartallılara bilgi verdi.

Hareketli yaşama biçimi ile kansere engel olunabileceğine dikkat çeken Radyoloji Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Güden, sigaradan neden uzak durulması gerektiğini, hangi ürünlerin ne miktarda tüketilmesi gerektiğini ve hangi ürünlerde ne tür besinlerin bulunduğunu anlattı. Güden,

Sağlıklı insanların ek vitamin almalarına gerek yoktur. Yüksek riski olan insanların ve kanser hastalarının, doktorlarının önerdiği diyetleri mutlaka uygulaması gerekiyor, dedi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir