Kan tahlili geç çıktı diye doktoru darp etti!

kan tahlili, biyokimya, laboratuvar

Siverek ilçesinde aile sağlık merkezinde görevli bir doktorun, hasta yakını tarafından darp edildiği öne sürüldü…

kan tahlili, biyokimya, laboratuvar

Şanlıurfa’nın Yenişehir Mahallesi’ndeki Siverek 5 No’lu Aile Sağlık Merkezi‘de görevli Dr. Süleyman Tekeş ile hasta yakını O.E. arasında kan tahlillerinin geç çıktığı iddiasıyla tartışma yaşandı.

medikal sorular

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine doktor Tekeş, darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Polis ekiplerince gözaltına alınan O.E. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Meslektaşlarının darp edildiği iddiasıyla sağlık merkezinin bahçesinde basın açıklaması yapmak isteyen bazı sağlık sendikası üyelerine izin alınmadığı gerekçesiyle polis ekipleri izin vermedi.

medikal ikon, diyetisyen doktoru

Tekeş, gazetecilere yaptığı açıklamada Mahalledeki internet kablolarının çalınması nedeniyle merkezde tahlil sonuçlarının geç çıktığını savundu. Merkezde bu nedenle zaman zaman aksaklıklar yaşandığını belirten Tekeş,

Bu aksamalardan dolayı tahlil sonuçlarını veremediğimizden dolayı bir hasta yakınının saldırısına maruz kaldık. Olayı emniyet birimlerine haber verdik. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınıyoruz. Yeni sağlık yasasında düzenlemeler yapılmadığı takdirde bu olayların daha da şiddetlenip sıklaşacağını düşünüyoruz, diye konuştu.

medimagazin beslenme, medimagazin diyet, medimagazin.com, sağlık haber, sağlık magazin

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir