Kamu personeline yüksek maaş!

memur, kpss, kamu personeli, kpss haberleri

Emekliliğe değin memuriyet garantisi bitiyor, performans dönemi başlıyor…

memur, kpss, kamu personeli, kpss haberleri

Kamu personel reformu ile 8 başlıkta performans ölçülecek. Performansı yüksek memur daha yüksek maaş alacak, ayrım bitecek. Yeni dönemde kamu kurumlarında garantili iş dönemi yerine, sekiz başlıkta beş yıllık karneye dayalı esnek bir yapı geliyor. Kamu personel reformu ile yöneticiler de dahil tüm memurlar için performans değerlendirmesi yapılacak. Memura hem hizmet alan vatandaş hem de amirleri not verecek.

Taşeron tamam

Kamu çalışanı reformuna ilişkin çalıştayların sürdüğünü belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,

Referandumdan sonra gündeme alacağız. Kamuda bütüncül bir düzenleme yapabilirsek, taşeronları bunun içinde çözeceğiz. Kamu çalışanları zaten yamalı bohça gibi. 657, sözleşmeliler, kısa süreli sözleşmeliler, mevsimlik işçiler, 4A, 4B, 4C… Bunlara statü koyacağız, buna göre yeni bir format çıkacak. Düzenleme çalıştaylarda netleşecek, dedi.

Müezzinoğlu, 657 sayılı kanun kapsamında iş güvencesinin tapulu mal gibi olmasının yanlış olduğunu ifade etti.

diyetisyen maaşları, özel hastane Diyetisyen ücretleri, Diyetisyen ücretleri 2016, Diyetisyen ücretleri istanbul, online diyetisyen bedava, diyetisyen dünyası, diyetisyen iş ilanı, Diyetisyen iş ilanı 2016, diyetisyen maaşları 2016, diyetisyen taban puanları, diyet listesi, diyetisyen nedir, sözleşmeli diyetisyen ücretleri, ÖZEL HASTANE DİYETİSYEN MAAŞLARI, TIP MERKEZİ DİYETİSYEN MAAŞLARI, DİYETİSYENLER NE KADAR KAZANIYOR, BESLENME UZMANI MAAŞLARI

Ödemelere düzen

Yeni dönemde, kamu kurumlarının tamamında sicil değil, performans kriterleri uygulanacak. Beş ayrı devlet personel rejimi tek bir yasa altında toplanırken, ödeme çeşitleri de yeniden tanımlanacak. Ödemelerin; temel ücret, hizmet farkı, ek ödenek, ders ücreti, vekalet ücreti, performans gibi belli başlıklar halinde sıralanması hedefleniyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir