İstanbul Üniversitesi Açıköğretim kayıtları başladı!

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim AÖF

AUZEF sınavsız ikinci üniversite kayıtları başladı.

İstanbul Üniversitesi AUZEF ikinci üniversite kayıtları başladı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından yapılan açıklamada, sınavsız ikinci üniversite için kayıt sürecinin başladığı duyuruldu. Bu kapsamda üniversite mezunları ya da öğrencileri için lisans ve önlisans bölümlerine sınavsız olarak giriş hakkı veriliyor.

AUZEF ikinci üniversite başvuru şartları arasında lisans veya önlisans düzeyinde mezun ya da hala öğrenci olmak yer alıyor. Lisans mezunları ya da öğrencileri önlisans ya da lisans bölümlerine, önlisans mezunları ya da öğrencileri ise sadece önlisans programlarına kayıt hakkına sahip olacak. Hala AUZEF bünyesinde öğrenci olanlar ikinci üniversite başvurusunda bulunamayacak. Ayrıca mezun olunan ya da devam edilen üniversite programı ile aynı ikinci üniversite programına kayıt yaptırılamıyor. Sınavsız ikinci üniversite kapsamında coğrafya, çocuk gelişimi, felsefe, iktisat, insan kaynakları yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, işletme, sosyoloji, tarih, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi lisans açıköğretim programları bulunuyor. Önlisans programları ise adalet, hukuk büro yönetimi ve sekreterliği, kültürel miras ve turizm, sağlık kurumları işletmeciliği, sivil hava ulaştırma işletmeciliği yönetimi, sosyal hizmetler, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, yaşlı bakımı olarak açıklandı.

Kayıtlar internet ortamından alınacak. Aşağıdaki bağlantıda yer alan kayıt adımları izlenerek ikinci üniversite kayıt işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanabilecek. Tüm bölümler için materyal ücreti 370 ₺ olacak. AUZEF ikinci üniversite kayıt kılavuzu için tıklayınız.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir