İşçilere ve memurlara vergi istisnası

seminer, kongre, bilimsel toplantı, sempozyum, bilgi şöleni

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançlarının vergi dışı bırakılacağını, vergi istisnasının 18.5 milyon işçiyi ve memuru kapsayacağını belirtti. Elitaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda şöyle açıklamalarda bulundu:

En son yaptığımız istişare sonucunda tüm ücret ve maaş alanları kapsayacak şekilde asgari ücret miktarı olan kadar kısmı önergeyi vekil arkadaşlarımız imzaya açtılar. Komisyon kabul ettiği takdirde tüm çalışanların memur dahil maaş ve ücretleri kapsayacak şekilde brüt 5.000 liraya kadar olan kısımdan vergi sıfır olacak.

Vergi muafiyeti kimleri kapsıyor?

Vergi muafiyeti bütün işçiler ve memurlar için maaşların brüt 5.000 liraya kadar olan kısmından vergi alınmaması şeklinde olacak. İşçi ve memur toplam 18.5 milyon çalışan için asgari ücret kadar vergi istisnasının toplam maliyeti 37 milyar 600 milyon ₺ olacak.

medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-isci-ve-memurlara-vergi-istisnasi-geliyor-11-681-98537.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir