Instagram diyetisyenleri Zaytung’a düştü!

zaytung haber, zaytung logo

Mizahi ve ironik haberler veren Türkiye merkezli bir internet sitesi olan Zaytung, Instagram üzerinde paylaşım yapan diyetisyenleri ve spor eğitmenlerini kıskacına aldı. İşte haber:

Instagram’dan Şubat’ta Atama Müjdesi: 20.000 Personal Trainer, Yoga-Pilates Eğitmeni ve Diyetisyen Daha Alınacak…

Özellikle BESYO mezunlarının uzun zamandır beklediği müjdeli haber bu akşam Instagram’dan geldi. Bir süredir aşırı yığılma nedeniyle durdurulan Personal Trainer alımlarının Şubat’ta tekrar başlayacağını açıklayan şirket ayrıca Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu 5000 diyetisyen için de atama sözü verdi.

Son dönemde yaptığı atılımla Türkiye’nin en fazla istihdam yaratan şirketi haline gelen Instagram, bünyesinde barındırdığı on binlerce Personal Trainer, Yoga-Pilates Instructor ve diyetisyene yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, Şubat ayıyla birlikte yaz için ilk forma girme denemelerinin de başlayacağına dikkat çekilerek, bu doğrultuda 12.000’i Personal Trainer, 3.000’i Yoga-Pilates Instructor ve 5.000’i diyetisyen olmak üzere toplam 20.000 kişilik atama yapılacağı ifade edildi.

Atamalarda, Personal Trainer’lar için ünivesitelerin BESYO bölümlerinden, diyetisyenler için Beslenme ve Diyetetik bölümlerinden mezun olma şartının aranacağı belirtilirken, Yoga-Pilates eğitmeni atamalarının da geçmiş dönemde olduğu gibi yine işsiz kaldıktan sonra bir dönem aldığı Pilates eğitimini paraya çevirmeye karar veren reklamcılar ve diğer beyaz yakalılar arasından yapılması bekleniyor.

zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=335868

Konuya ilişkin yorumlarınızı aşağıya bırakmanızı bekliyoruz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir