Hitit Üniversitesi akademisyen alım ilanı

hitit üniversitesi

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sayfasında yayımlanarak yürürlüğe giren “T.C. Hitit Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşulu ile öğretim üyesi alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur. Duyurulur.
Tel: 0 364 219 20 90

S.NO UNVAN DER. ADET BİRİM BÖLÜM ABD/PROG. AÇIKLAMA
1 Prof. 1 1 Mühendislik
Fak.
Kimya
Mühendisliği
Temel İşlemler ve
Termodinamik
Korozyon ve Hidrojen Enerjisi Depolanması konularında çalışmalar yapmış olmak.
2 Prof. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Kardiyoloji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve Protez Kapak Hastalıkları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
3 Prof. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji bilim dalında Doçent unvanı almış olmak ve Yenidoğanlarda tromboz ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
4 Prof. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp
Bilimleri
Ruh Sağlığı ve
Hastalıkları
Psikiyatri alanında Doçent unvanı almış olmak ve Psiko- Onkoloji konularında çalışmalar yapmış olmak.
5 Prof. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları İç hastalıkları alanında Doçent unvanı almış olmak, Romatoloji Yan Dalı yapmış olmak ve Skleroderma hastalığı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
6 Doç. 1 1 İlahiyat Fak. İslam Tarihi ve Sanatları İslam Tarihi İslam Tarihi ve Sanatları bilim dalında Doçent unvanı almış olmak ve Haçlı seferleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
7 Doç. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Acil Tıp bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve Kemik kırıklarında ultrasonografi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
8 Doç. 2 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Göğüs Hastalıkları bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve meslek hastalıkları ile ilgili sertifikaya sahip olmak.
9 Doç. 2 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Göğüs Cerrahisi Göğüs Cerrahisi alanında Doçent unvanı almış olmak.
10 Doç. 1 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Patoloji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve Kanser epidemiyolojisi ile ilgili uluslararası katılımlı alışmaları olmak.
11 Doç. 1 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Üroloji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve ileri düzey ürolojik laparoskopik cerrahi konusunda eğitim almış olmak.
12 Doç. 2 1 Tıp Fak. Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Doktora ve Doçentlik unvanını tıbbi biyokimya bilim alanında almış olmak ve nöropsikiyatri alanında çalışmalar yapmış olmak.
13 Doç. 1 1 Tıp Fak. Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Tıp Fakültesi mezunu olup Tıbbi Mikrobiyoloji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve parazitoloji ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
14 Doç. 3 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Kardiyoloji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak ve Yurtdışında İleri elektrofizyolojik işlemler konusunda tecrübeye sahip olmak.
15 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun, Boğaz
Hastalıkları
Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Uzmanı olmak ve Pediatrik laringoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
16 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olmak ve Kardiyak Cerrahi ve Yoğun Bakım konusunda çalışmalar yapmış olmak.
17 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp
Bilimleri
Tıbbi Patoloji Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak ve Erişkin B Hücreli Lenfomalar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
18 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp
Bilimleri
Tıbbi Patoloji Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak ve Deri Tümörleri ve Kanser Epidemiyolojisi üzerine çalışmalar yapmış olmak
19 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tıp Fak. Dahili Tıp
Bilimleri
Nükleer Tıp Nükleer Tıp Uzmanı olmak ve Osteosarkomlarda PET/BT konusunda çalışmaları olmak.
20 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Spor Bilimleri Fak. Rekreasyon Rekreasyon Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
21 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 İskilip MYO Tasarım Grafik Tasarımı Grafik Tasarımı Anasanat Dalında Sanatta Yeterlik unvanı almış olmak ve afiş incelemeleri ve uygulamaları konularında çalışmalar yapmış olmak.
22 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 İktisadi ve İdari Bilimler
Fak.
Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunu olmak, Tarih alanında Doktora unvanı almış olmak ve Türk-Amerikan ilişkileri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
23 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 İlahiyat Fak. Felsefe ve Din Bilimleri Dinler Tarihi Din Bilimleri alanında Doktora unvanı almış olmak,
Yahudilik, Sekülerizm ve Prostmodernizm konularında çalışmalar yapmış olmak.
24 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Sağlık Bilimleri Fak. Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik anabilim dalında Doktora yapmış olmak ve Beslenme ve Diyetetik alanında çalışmalar yapmış olmak.
25 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Sağlık
Bilimleri Fak.
Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Sağlığı ve Eğitimi, Özel Eğitim veya Eğitim Bilimleri alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
26 Dr. Öğr. Üyesi 4 3 Sağlık Bilimleri
Fak.
Ebelik Ebelik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği alanında veya Ebelik alanında Doktora yapmış olmak.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir