Her gün daha çok hastalık otoimmün sistemi ile ilişkilendiriliyor!

Otoimmün hastalıklar, otoimmün hastalıklarda diyet, beslenme (1)

Bilim insanlarının daha çok alerjiye teşhis koyması vakaların mutlaka daha fazla olduğu anlamına gelmez.

Bunun anlamı bu tür rahatsızlıkları tespit etmek için tıbbın daha gelişmiş yöntemler kullanıyor olmasıdır. Bizler önceden bunları sadece basit alerjiler olarak ya da diğer koşullarla açıklayabiliyorduk. İşte bu hastalıkları anlama ve tanımlama açısından değişen bazı şeyler aşağıda:

Bugün, bu hastalıkların ciddi bir sağlık sorununa işaret ettiğini kabul ediyoruz. Bu hastalara bir ses vermek önemlidir, çünkü bu şekilde daha fazla destek bulabilirler. Bilim artık bize otoimmün süreci anlamak için daha iyi ve gelişmiş yollar sunuyor. Şimdi çeşitli kronik hastalık gruplarının zayıflıklarını ve belirtilerini inceliyorlar. Otoimmün hastalığı olan birçok çocuk artık yeterli bir erken tanı alıp mümkün olduğunca çabuk tedavi görmeye başlayabiliyor.

[toggle title=”Sağlığa Bir Adım”]https://sagligabiradim.com/otoimmun-hastaliklar-hakkinda-bilmeniz-gereken-5-sey/[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir