Hekim-dışı personel boğuldu!

sağlık sen

Sağlık Bakanlığı’nın her geçen gün çıkarttığı ek ödeme yönetmelikleri ile maalesef hekim dışı personel havuzda boğulmuş olup özellikle afili olan hastanelerde sabit oranın üzerinde neredeyse fark alınmama durumuyla karşı karşıya kalınmıştır.

diyetisyenler, beslenme uzmanları, diyet doktorları, beslenme ve diyet uzmanları

Sıfır hata ile çalışan, ailesinden yaşantısından zamanından hatta ve hatta karşısındaki hasta kırılmasın diye kendinden bile çok büyük tavizler vererek özverili şekilde çalışan sağlık personelleri ne yazık ki hekim ve hekim dışı olarak ikiye ayırarak aldıkları ek ödemelerde her geçen gün kırpılmaya başlanmıştır.

 sağlık sen

Kurumlarda çalışma huzurunu ve barışı bozulmaya başlamıştır. Buradan açıkça ifade ediyoruz ki bizim kimsenin aldığı paralarda gözümüz yok TC Sağlık Bakanlığımızın sadece sağlık alanında tabipleri düşünür şekilde fikir ve eylemlerde bulunması bir ekip işi olan hizmetli personelinden hekimine kadar personellerin adaletsizliğe ve haksızlığa uğramaları, emeklerinin karşılığını almamaları tabiri caizse emek hırsızlığı yapılması bizleri üzmektedir.

doktor, hekim, tabip

Yapılan bu adil olmayan dağılımdan en kısa zamanda vazgeçilmelidir.

Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Selçuk Taşyapar

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir