Hastaların %80’i diyetisyenlerine de yalan söylüyor olabilir mi?

hemipleji, inme, parapleji, felç, stroke, felç hastalığı, inme beslenme tedavisi, felçli hasta beslenmesi

Amerika’daki Utah Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre insanların %80’i hekimlerin ne sıklıkla egzersiz yaptıkları, ne yedikleri ya da sigara içip içmedikleri yönündeki sorularına doğru yanıt vermiyor.

Bunun sebebi çoğunlukla insanların doktorların onlar hakkındaki görüşlerini önemsemesi veya doktor nutkuna maruz kalmaktan çekinmeleri. Araştırmada yer alan Dr. Angela Fagerlin insanların doktorların onları doğru kararlar alamayan kişiler olarak sınıflandırmasını istemediğini belirterek bunun tedaviyi olumsuz etkilediğini söyledi. Fagerlin

Hastaların aldıkları ilaçlar ya da yeme düzenleri hakkında yalan söylemesi özellikle kronik hastalarda ölümcül etkilere sebep olabilir, açıklamasını yaptı.

[toggle title=”Personel Sağlık”]https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/arastirma-insanlarin-yuzde-80-i-doktorlarina-yalan-soyluyor-h75974.html[/toggle]

Peki bu yüksek oran, diyetisyen ile görüşen hastalar için de geçerli olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarını bir cevap yaz bölümünden paylaşabilirsiniz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. %80 az bile olabilir. Diyer öncesi kontroller ve sonrası için hepsine ayrı ayrı kandırmacalar olabiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir