Hangi diyetisyene gitmeliyim?

iş yaşamında beslenme, işte diyet, ofis zayıflama

İlk kural gerçekten kendinizi hazır hissettiğiniz zaman diyetisyene gidin. Gerçekten disiplinli bir şekilde kendi hazırlamış olduğunuz programa uyabileceğinizi anladığınız an gidin. Diğer türlü inanmadığınızda diyetisyenden mucize ya da sihirli değnek beklediğinizde o zaman iki tarafında işi gerçekten çok zor oluyor. Sürekli siz bırakıyorsunuz başlıyorsunuz. Diyetisyen değiştiriyorsunuz olmuyor. Asıl önemli olan nokta sizsiniz.

internette yazı yazmak, yazar diyetisyen, yazar ol, yazı yaz, bedava yazı yaz, internetten yazı yazarak para kazan, diyet yazıları yaz, diyet time, diyetisyen dünyası, genç diyetisyenler, gıda yazıları, herbalife

Gittiğiniz kişinin diyetisyen olmasına dikkat edin

Eski manken eski şarkıcı ve biraz çevresi olanlar artık diyetisyenlik yapıyor. Diplomaları olmalarına ve diyetisyen unvanı olmasına dikkat edin. Bu faydanıza olacaktır.

diyetisyenler, beslenme uzmanları, diyet doktorları, beslenme ve diyet uzmanları

Diyetisyeninizle karşılıklı iletişiminiz iyi olsun

Yani iletişiminizin iyi olduğu birini seçmeye çalışın. Bu ilk görüşmede kendini az çok belli eder. Gidin konuşun görüşün karşılıklı ne istediğinizi bilin. İstediğiniz zaman sorularınızı gönül rahatlığıyla sorabilin. Bazı insanlar daha otoriter diyetisyenleri tercih eder. Bazıları ise daha ılımlı diyetisyenleri tercih eder. Siz gerçekten size uyan uyumlu bir diyetisyeni tercih ettiğinizde başarınız da aynı oranda artacaktır.

yılbaşında beslenme, yeni yılda beslenme, yıl başında beslenme ve diyet, yeni yıl menüleri, yeni yıl zayıflama önerileri, 2017 zayıflama tiyoları

Ulaşım gerçekten çok önemli

Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız diyetisyeninizde size yakın olmalı. Diyetisyene ulaşmak size çile olmamalı. Kolay ulaşabileceğiniz bir yerde olmalı ki haftada 1-2 defa görüşmelerinizi yapın.

türkiye ve dünyada beslenme ve diyetetik eğitimi - gerçek diyetisyenler sitesi, gerçek diyetisyen, diyetisyen dünyası,

Bütçenize uygun olan diyetisyeni seçin

Bütçeniz 5.000 ₺ de olabilir 100 ₺ de… Buna uygun olarak bir diyetisyenle çalışabilirsiniz. Diyetisyenler artık her yerde varlar. Özel hastanelerde devlet hastenelerinde ya da spor salonun da bile var… Bu maddelere ek olarak arkadaşlarınızın da diyetisyen tavsiyelerine uyabilirsiniz.

türkiye ve dünyada beslenme ve diyetetik eğitimi - gerçek diyetisyenler sitesi, gerçek diyetisyen, diyetisyen dünyası,

Herkese sağlıklı günler…

eschaber.com/hangi-diyetisyene-gitmeliyim

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Merhaba, shake kullansak ya da çay gibi ürünleri yeterli olur mu zararları var mıdır diyetisyen olmadan bu işin üstesinden gelemeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir