Hacettepe beslenme ve diyetetik günleri 5. Mezuniyet sonrası eğitim kursu

TDD, Türk diyetisyenler derneği, türkiye diyetisyenler derneği
Düzenleyen Kuruluş : Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri 5. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu
Etkinlik Adresi : Hacettepe Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi
Organizasyon : DMR Turizm
İletişim : baylin@hacettepe.edu.tr
Değerli Meslektaşlarım,

Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak 2 yılda bir düzenlediğimiz “Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri” mezuniyet sonrası eğitim programlarının beşincisini sizlere duyurmanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü geçmişten günümüze “Beslenme ve Diyetetik” bilim dalını ve dolayısıyla “diyetisyen” mesleğinin önemini ve toplum için vazgeçilmezliğini ülkemizde anlatmaya çalışmaktadır. Bunu yaparken en önemli faaliyeti olarak; günün gereği diyetisyenin yetiştirilmesi ve en az bunun kadar önemli olduğunu düşündüğümüz mezunlarımızın (meslektaşlarımızın) bilgi ve deneyim paylaşımlarını yapabilmeleri amacıyla bilimsel faaliyetlerine yoğun biçimde devam etmektedir. Bu sorumlulukla ve istekle; tüm meslektaşlarımızın bilgilerini güncelleyebileceği, yenilikleri takip edebileceği ve mesleki paylaşımlarını gerçekleştirebileceği tam anlamıyla mezuniyet sonrası bir eğitim kursu planlanmıştır. Mezuniyet sonrası bu aktivitenin programı, ülke dinamikleri göz önüne alınarak diyetisyen mesleğine yönelik gelecekte olası tehditleri de düşünerek hazırlanmıştır.

“Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri V. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu”na katılım, siz değerli meslektaşlarımızın gereken verimi alması ve istenen paylaşımın aktif biçimde gerçekleştirilebilmesi için katılımcı sayısı sınırlandırılmıştır. Kayıt yaptıran meslektaşlarımıza program öncesi dağıtılmak üzere tüm konuşmaların tam metinlerinin ve diğer görsel verilerin yer aldığı bir kitabın da hazırlanacağını bildirmekten büyük mutluluk duymaktayız. Ayrıca katılımcıların çalışmaları da poster oturumuyla değerlendirilerek kurs kitapçığında yer alacaktır. Ankara’da, 25 – 27 Haziran 2015 tarihlerinde sizlerle buluşmak dileğiyle, saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. H. Tanju Besler
Düzenleme Kurulu Adına

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir