Gençlik ve spor il müdürü: Psikologlarımız, diyetisyenlerimiz depremzedelerle 7/24 beraber

gençlik ve spor bakanlığı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan vatandaşlar, Çorum’daki Kredi Yurtlar Kurumu’na getirilmeye başlandı. Deprem bölgesinden bugüne kadar getirilen yaklaşık 100 kişi işlemlerinin ardından Hitit Öğrenci Kız Yurdu’na getirilerek yerleştirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, KYK yurduna getirilen depremzedelerle yakından ilgilenerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan şifalar diliyoruz, dedi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Valilik koordinasyonunda bölgeye yönelik çalışmaların devam ettiğini anlatan Çağlar, bölgeye 6 tır insani yardım malzemesi gönderdiklerini, iki aracın bölge halkının tahliyesini sağladığını, 100 gönüllünün ise Kahramanmaraş’ta görev yaptığını söyledi. Deprem bölgesinden yapılan tahliye işlemleri nedeniyle Valilik koordinasyonunda Hitit Kız Yurdu’nu hazırladıklarını açıklayan Çağlar,

Burada vatandaşlarımız kalmaya başladılar. Bunların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyetlerimizi yönetiyoruz. Yurdumuzda psikologlarımız, sosyal çalışmacılarımız, diyetisyenlerimiz, gençlik liderlerimiz 7/24 saat depremzedelerimizle birlikte beraberler. Her türlü çalışmayı yürütüyolar. Tekrar ülkemize, milletimize geçmiş olsun diyoruz. Hep birlikte bu afetin üzerinden milletçe kalkacağımıza inanıyoruz. Bu zor günlerin üstesinden gelmek içinde çalışıyoruz, diye konuştu.

sondakika.com/yerel/haber-depremzedeler-corum-daki-yurtlara-yerlestirilmeye-15624955/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir