Geleceğin diyetisyenleri nasıl olacak?

diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, beslenme ve diyetetik, gerçek diyetisyenler sitesi

Gelecekte hastane koridorlarına yığılan hastalara son verilebilir; muayene, test sonuçları ve reçete pratiği birkaç dakikada evden halledilebilir. İşte geleceğin diyetisyenlerinin tahmini bir günü…

Geleceğin teknoloji odaklı sağlık hizmet projeleriyle, diyetisyenler hastalarla çok az vakit alan video görüşmeleri evden yapabilecek, mobil üzerinden test sonuçlarını alabilecek ve çevrim-içi reçete yazabilecek.

Mobil üzerinden laboratuvar testleri ve diyet pratiği

Hastalarla diyetisyenlarin tablet ya da akıllı telefonlar üzerinden görüşmesini sağlayan randevu sistemi uygulamasını geliştiren Doctor on Demand şirketi, labaratuvar testi hizmeti veren bazı şirketlerle anlaştıklarını ve evlerden labaratuvar testi sonuçlarının alınabileceğini söylüyor. Şirket CEO’su Hill Ferguson:

Doktor hastayla video bağlantısındayken hastaya en yakın konumlanmış ve en uygun maliyetteki bir labaratuvardan test talep edebilecek. diyetisyenlar akıllı telefonlar üzerinden bu test sonuçlarını görerek, yakın bir eczaneye reçete yollayabilecekler, ifadelerine yer veriyor.

Telefondan idrar tahlili ve genel tarama

Diğer bir şirket, Healthy.io, akıllı telefonların gelecekte tıbbi bir aygıta çevrileceğini aktarıyor. Şirket, geliştirdikleri uygulamayla hastaların mobil üzerinden test kitlerine ulaşabileceğini, idrar tahlili yapabileceğini ve telefon kameralarını tarama amaçlı kullanıp sonuçlarını doktora çevrim-içi gönderebileceğini dile getiriyor.

Diyetisyenlarle hastalar göz kontağı kurmak zorunda

Diyetisyenin evden yürüttüğü işin hastanedekinden daha etkili ve hızlı olacağını düşünüyor. Hastaların diyetisyenlarle diyet muayenelerinden vazgeçip vazgeçmeyeceği sorusu… Hastaların %100’ü, diyetisyenleriyle video görüşmeleri boyunca göz teması kuracak.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir