Gaziosmanpaşa Üniversitesi diyetisyen sözleşmeli sağlık personeli alacak!

Gaziosmanpaşa Üniversitesi logo

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğünden: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B sözleşmeli personel ilanı yayımlandı. İlanın bir kadrosu da diyetisyen unvanına ayrıldı.

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne (Giderleri Özel Bütçeden Karşılanmak üzere) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre ortaöğretim için 2018 dönemi KPSS, lisans mezunları için 2020 dönemi KPSS puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda toplam 61 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

D-1 Diyetisyen Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak. Metabolik cerrahi uygulamalarında beslenme ve diyetetik alanında herhangi bir modül eğitimi sertifikasına sahip olmak. Bağırsak mikrobiyotası ve probiyotik alanında kurs, seminer veya kongre katılım belgesine sahip olmak.
H-1 Hemşire Hemşirelik lisans mezunu olmak.
H-2 Hemşire Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik veya Sağlık memurluğu alanı/dalı mezunu olmak.
DS-1 Diğer Sağlık Personeli Odyoloji lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla DENVER II gelişimsel tarama testi uygulamalı eğitimi almış olmak. Temel İşaret Dili ve İlk Yardım Eğitimi almış olmak. En az bir yıl Odyolog olarak çalışmış ve işitme engelli bireyler destek eğitim programında işitme eğitimi ve dil eğitimi, konuşma güçlüğü destek eğitim programında gelişimsel dil modüllerinde eğitim vermiş olmak.
DS-2 Diğer Sağlık Personeli Kimya lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla üçüncü basamak sağlık kuruluşlarında (*) en az 8 yıl hizmeti bulunmak. Tıbbi Genetik laboratuvarı PCR tetkiklerinde kullanılan (LigthtCycler 480 II,Bioer vb.) cihazların teknik ve klinik kullanımında deneyim sahibi olmak. Tıbbi Genetik laboratuvarı NGS tetkiklerinde kullanılan MiniSeq cihazının kullanımında teknik ve klinik deneyim sahibi olmak.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir