Flaş! Kamuya personel alımı donduruldu

diyet dikkat, zayıflama uyarı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Mehmet Müezzinoğlu kamuya alımları belirli bir süreliğine dondurduklarını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu ayrıca, kamuyu daraltan diğer dinamikler yükseltilirse, geleceğe daha umutla bakılacağını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu NTV’de soruları yanıtladı. Kiralık işçi yasası ve emeklilere promosyonla ilgili konuşan Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

Önemli olan istihdam alanı yaratmak. Dünya, koşullar hızla gelişiyor. Geçici süreli çalışmalar, esnek çalışmalar, annelere çocuğunu 6 yaşında kadar olan dönemde yarı zamanlı çalışma ihtiyacı var. Bir de istihdam talebi olanlar kısa ve farklı zamanlı talepleri var. Bütün bunları buluşturmalıyız. İş güvencesi sigortasında sorumluluklar özel istihdam bürolarında ve gerekirse bizim denetimimizde. Kiralık işçi tanımlamasını doğru bulmuyorum. Önemli olan emek hak ve hukukunu koruyabilmek. Emeği şu kalıplarda olacak demek mümkün değil. Kamuoyunun algısında, mağdur olunacak denenmesi doğru olmaz. Bizim görevimiz o istihdamının hak ve hukukunun korunduğu bir sistemi koymak. Bir de böyle anlamasız yırpatıcı şekilde söylememeliyiz. Alın teri kutsaldır. İşe girdiniz, bu işin sahibiyim gibi bir alan değil. Mesela işveren önümüzdeki 8 ay süresince şu kadar elemana ihtiyacım var deyip istihdam bürosunda gidiyor. Tabii ki hakkı hukuku korunarak.

Son dakika haberi Kamuya personel alımı dondurulduEmekliye promosyon istenen düzeyde değil

Dün itibariyle bu konuda 1 ay konuşmayacağım dedim. Emeklilerimizi memnun edecek bir rakam değil banka görüşmelerimiz sonucu ortaya çıkan. Bu yüzden bankalarla görüşmeler sürüyor henüz olgunlaşmadı. Bu rakama benim gönlüm tabii ki razı değil. O yüzden sayın başbakanımızla bu konuyu görüşeceğiz. 3 yıl için görüşmeler devam ediyor. Ya bir defada ya da 1.yıl 2.yıl diye… Ama biz bir defada olsun isteriz. Şu an söyleyeceğim rakam çok düşük olur. Bekledikleri rakama değil.

Kıdem tazminatı

İlk defa geçtiğimiz çarşamba günü bir değerlendirme yaptık. Çok büyük bir reform. 1975’ten bu yana gelen bu konuyu hemen halledemeyiz tabi ki. Tarafların hakkını koruyacak ortak nokta aranıyor. Sürdürülebilir ve geliştirebilir noktaya gelmek istiyoruz.

Kamuya alımlar donduruldu

Kamuya alımları belirli bir süre dondurduk. Esasında kamuyu daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek geleceğe daha umutla bakabiliriz.

Sözcü Gazetesi

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Akşamda sabah ne olacağı belli deil!İki dudak arasından çıkan sözler bizim geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor gerçekten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir