“Et”in kitabı yazıldı!

Günaydın Et Restoranları’nın Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, Zorlu Center Günaydın’da “Et’in Kitabı”nın lansmanını gerçekleştirdi.

Sektörde “Et Profesörü” olarak bilinen etin ustası Cüneyt Asan, ciddi emekler sonucu ortaya çıkan eseri “Et’in Kitabı”nın tanıtımını Zorlu Center Günaydın’da yaptı.

10 yaşında idrak ettim

İhtişamlı sunumuyla Günaydın’ın lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunan Asan, açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Dünyada değişmeyen tek şeyin değişim olduğuna inanıyorum. 10 yaşında şunu idrak etmiştim; benim hayatımda her şeyin değişmesi lazımdı. Bu değişimi yakalayabilmek için çok hızlı düşünüp hareket ederek, çok şey yaptığıma inanıyorum ve bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Bambaşka bir insan sevgim var. Paylaştıkça mutlu olan ve dolayısıyla paylaştıkça arttığına inanan bir yapım var. İnsanı seviyorum, ülkemi seviyorum. Şartlarımız ne olursa olsun her şeyi bize bu ülkenin verdiğini düşünüyorum.

Etin ustası, başarısının sırrını şu cümlelerle açıkladı:

“Dünyaya fakir olarak gelmiş olmak kader değildir, tam tersi başarılı olmak için en büyük sebeptir. “

“Benzerinin Türkiye’de olduğuna inanmıyorum”

Cüneyt Asan Et’in Kitabı hakkındaki düşüncelerine şu cümlelerle devam etti:

“Et konusunda bir noktaya geldiğimi düşünüyorum. Dünyayı gezdiğimde de bu işi yapan çok insan tanıdım, çok insanla muhattap oldum.

Bu hayatta çok değerli ve önemli bir iş başardığımı ve bu bilgileri insanlara aktarmam gerektiğini düşündüm. Böyle bir eserin benzerinin Türkiye’de olduğuna inanmıyorum. Bu eser için 10 kişi gece gündüz emek harcadı ve 1 yıl süren bir çalışma yapıldı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Ellerine kollarına sağlık. Bazen geç kaldığımız için kavga ettik, tartıştık, beğenmedik, değiştirdik, yeniden ve yeniden yaptık. Sonuçta böyle bir eser çıktı.

Bugün bu eser için, benim için buraya gelmenize çok sevindim. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha iyi işler çıkaracağız. Amacım bundan sonra ülkemin mutfağını dünyanın her köşesinde tanıtmak. Ülkemin mutfağının Avrupa’daki ve dünyadaki imajını düzeltmek adına katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. Herkese teşekkür ediyorum.”

İnsanı derinden etkileyen bir başarı öyküsü ve etin A’dan Z’ye bütün içeriğini içinde barındıran Et’in Kitabı, sektöre ışık tutan eserlerin başında yer alacak.
gıda gündemi

Özel Haber  /  Özlem İnci Sesüren

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir