Doktor doktora bunu yapar mı?

beslenme nedir, ne demek

Mecburi hizmet kurasında yaptı…

Doktor Doktora Bunu Yapar mı

70. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için başvuru ve tercih süreci sona erdi. Kura 31 Ağustos tarihinde çekilecek ve 6 bin 500’e yakın doktor yurdun çeşitli bölgelerinde göreve başlayacak. Bu kura süresince özellikle tercih döneminde çok ilginç olayların yaşandığına şahit olundu. Entrikalar, alavere dalavereler, arkadan iş çevirmeler, hak hukuku hiçe saymalar vs daha niceleri. İşte bu süreç ile ilgili doktorların yorumlarından bazılarını derledik;

 • Şu DHY gruplarında bazı doktorların birbirlerine yaptıklarını görünce bazı vatandaşların yaptığı abes gelmiyor artık!…
 • 6 yil once cocukluk hayalimi gerceklestirip tum tercih listemi tipla doldurdum ve cok guzel bir universite hayati yasadim. Bir daha tip oku deseler yine okurum diyordum; ama bu son 3 gun icerisinde DHY’yle alakali o kadar mide bulandirici seyler gordum ve yasadim ki daha yolun basinda bir doktorun mesleginden ve meslektaslarindan nasil sogudugunu deneyimledim. Umarim istediginiz yerler olur da soylediginiz yalanlar, ayagini kaydiririza varan ve can guvenligimden endise etmeme neden olan tehditler bosa gitmez.
 • baştan aşağı çakallık dönen kura. adam ilk 8 tercihini buyuksehirlerin tsm’leri ile doldurmus. nereyi yazacagini son ana kadar saklıyor. cidden doktor oluyonuz da adam olamiyonuz.
 • bu tercihler hep böyle mi oluyor yoksa benim cenabetliğimden mi böyle oldu diye sormak istediğim kura.
  ikinci tercihime yazacak bir yer bulamamam mı, hayyyyvan gibi açılan tsm kadrolarının yanında cücük misali kalan ilçe-il devlet hastanelerine mi şaşırayım bilemedim.
  eş durumu kabul olunanlardan bazıları malum sitede kankilerini kollamak için tercih yapmış, kimisi ikinci tercihini ilk tercih olarak girip milleti ilk sıradan soğutma peşinde. kimisi de “orayı tercih edersen…” diye milleti tehdit ediyor, “biz yazdık neden yazıyorsunuz” diye carlıyor. gerçekten durum böyle. rezalet lan düpedüz.
  tercih dönemi boyunca insanların şu bu hakkına mani olmayayım diye kendimi paraladım, beynimi yaktım resmen. çünkü safım, salağım; insanların hala dürüst olabileceğine inanıyorum. bu kurada anladım ki insanlar çakaldır, insanlar başka insanların hayatlarını derinden etkileyecek konular hakkında bile vicdanları sızlamadan yalan söyler.
  bu kadar basit her şey işte bu insanlar için.
 • Tehdit eden, orası benim için açıldı boşa yazmayın diyen, büyük şehirde kalmak için asistan doktorla fake evlilikler yapan, özel sektöre eş durumu gelince migrosta 1 yıl kasiyerlik yapmış bi kızla evlenip eş durumu yapan yine bu doktor bozuntuları değil mi? Daha sayacak çok şey var. Toplumdaki ahlaki çöküntünün bizim içimizdeki yansımaları bunlar. karakterin mesleği yok maalesef.
 • Üstüne üstlük eş durumundan kabul görmesine rağmen atama sitelerinde başkası için sanal doluluk yaratanlar da cabası ve daha neler neler. İnsan hayatını kurtarması gerekenler insan hayatı ile oynuyor. Ve elden bir şey gelmiyor.
 • Ne yazık ki sistem bozulmuş kokusunu bu arkadaşımıza erkenden göstermiş.
  Umarım teslim bayrağını çekmemiştir genç meslektaşım. Şu 6-7 yılda kaç kere tehdit edildiğimi, “ama ben bilmem kimin yakınıyım görürsün sen”cileri, yapmak zorundasıncıları, kokmuş idari ve mülki çalışanları ve tabi ki olmazsa olmazımız mahkeme duruşmalarımızın sayılarını artık tutmaz oldum.
  Bırakma sevgili meslektaşım sakın mesleğinin onurunu kimseye bırakma!! Bu ne yazık ki aynı mesleği paylaştığın insancıklar bile olsa…
 • Bunlara ek olarak DHY için gittiğin yerde her ay yaptığın puan durumundan başka bir şey konuşmayan bir doktor odası, ilaç firmalarıyla herşeyi bedavaya getirmek için kanka olan hekimler, sırf kendi bilgisizliği ortaya çıkmasın diye seni tehdit eden hoca bozuntuları…

Personel Sağlık Haber

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir