Diyetisyenlerin atama talepleri Twitter’da gündem oldu!

twitter etkinliği diyetisyen

Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan adaylar atama taleplerini sosyal medya üzerinden başlattıkları bir kampanya ile dile getiriyorlar.

Diyetisyenler tarafından başlatılan bu sosyal medya çalışmasını ve adayların atama taleplerini haberimizde dile getiriyoruz.

Diyetisyenler atamayı bekliyor

Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan adaylar Sağlık Bakanlığı’ndan atama talebinde bulunuyorlar. Bu konuda Twitter’da bir etkinlik düzenleyen adaylar #Diyetisyenatamabekliyor etiketini kullanarak atama taleplerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere yetkililere duyurmaya çalışıyorlar.

Diyetisyenler bu kapsamda yapmış oldukları sosyal medya çalışmasında Sağlık Bakanlığı’nın son yıllarda yeterli alım yapmadığını vurgulayarak yüksek KPSS puanlarıyla atanamadıklarını ifade ediyorlar.  Diyetisyenlerin #Diyetisyenatamabekliyor etiketiyle yapmış oldukları bazı paylaşımlar:

Diyetisyenin görevi yalnızca zayıflatmak değildir doğru beslenme ile bazı hastalıklar önlenebilir ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynanabilir bu yüzden #Diyetisyenatamabekliyor

Zayıflama hapları ve çaylarıyla zayıflama umudu olan ve bunun yüzünden canından olan birçok bilinçsiz insan var. Bunlara dur demek için, sağlıklı bir toplum için diyetisyen atamalarının artmasını istiyoruz.

Babam aile hekimi. Bir gün ziyarete gittiğimde masasında kilo takip listesi gibi bir şey gördüm. Kim bu takibi yapıyor diye sorduğumda “hemşireler” cevabını aldım. Bizim mesleğimizi başkaları yapıyorsa biz niye bu okulu okuduk o zaman?

Sağlıklı bir nesil için anne karnından itibaren doğru beslenme üzerine halka doğru bilgiyi verebilmemiz için bizlere işimizi yapma fırsatı vermelisiniz bu fırsat sağlanamadıkça obezite de dünya birincisi olma yolundayız

Diyetisyencilik oynayanlar yüzünden halkın sağlığı yıllardır tehlikede sebebiyse gerçek diyetisyene kolayca ulaşamayıp yalan yanlış bilgilerle diyet yapılmaya çalışılması bunu önlemek sizlerin elinde

[toggle title=”Kamupersoneli.net”]https://www.kamupersoneli.net/saglik-personeli/diyetisyenlerin-atama-talepleri-twitter-da-gundem-oldu-h52204.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir