Diyetisyenler personel alımı yapılmasını istiyor!

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

Türkiye’de 60’tan fazla sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik bölümü bulunuyor. Artık her yıl binlerce diyetisyen mezun veriliyor. 

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

Gerçek Diyetisyenler Sitesi olarak birçok defa diyetisyen sağlık personeli alımlarıyla ilgili talepleri duyurmaya çalışmıştık. İlk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, üniversite hastanelerine 2.000 sağlık personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. Daha sonra yapılan alım açıklamalarında ise Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılında 12.000 sağlık personelinin kamuda istihdam edileceğini açıklamıştı.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Kamuya sağlık personeli alımlarıyla ilgili henüz resmi bir ilan yayımlanmadı. Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyen alımı, optisyen alımı, ebe alımı, ATT alımı, hemşire alımı, psikolog, biyolog, sağlık memuru ve diğer kadrolara alım yapması için ilan yayınlaması bekleniyor…

kpss diyetisyenlik 2017

KPSS’ye uzun süre çalışarak puanlarını ellerine alan sağlık personelleri tez zamanda kamuya atama yapılmasını istiyor. Referandum öncesinde kamuya atama yapılması beklenirken açılan şehir hastaneleri nedeniyle personel eksikliklerinin alımlar yapılarak giderileceği belirtiliyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ konuyla ilgili olarak katıldığı canlı yayınlarda sağlık personeli alımı yapılacağını belirtiyor.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Biz, sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyenleri temsilen Gerçek Diyetisyenler Sitesi olarak sağlık personellerinin seslerini duyurmaya devam ediyoruz. Tüm branşlardan alım yapılarak kamudaki yükün hafifletilmesi ve yeni personellerin istihdam edilmesiyle ilgili tüm detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir