“Diyetisyenler atama bekliyor” etkinliği

diyetisyenler atama bekliyor, diyetisyenler atama bekliyor twitter, diyetisyenler atama bekliyor 2016, diyetisyenler atama bekliyor kpss, diyetisyenler atama bekliyor sağlık bakanlığı, sağlık iş ilanları, atama haberleri

Kamu Spotu‘ isteğimizi eklediğimiz mail metni 14.00‘da göndermeye başlıyoruz.

Vekillerimizin veya danışmanlarının mail adresleri

vural.kavuncu@tbmm.gov.tr,saglikkom@tbmm.gov.tr,mahmut.kacar@tbmm.gov.tr,salih.firat@tbmm.gov.tr,ismail.tamer@tbmm.gov.tr,mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr,ahmet.demircan@tbmm.gov.tr,alim.tunc@tbmm.gov.tr,aytug.atici@tbmm.gov.tr,aliyigit@medifema.com.tr,cetinarik@hotmail.com,unal.demirtas@tbmm.gov.tr,turyildizbicer@gmail.com,isrefik@yahoo.com,dursunkaraahmet@tbmm.gov.tr,lutfiyeilksenceritoglu@gmail.com,yakup.akkaya@tbmm.gov.tr

Başka mail adreslerimizden de gönderebiliriz.

Mail örneği

KONU: SAYIN VEKİLİMİZİN DİKKATİNE, DİYETİSYENLER ATAMA MAĞDURU
MAİL METNİ:

Sayın Vekilim, Değerli Büyüğüm

Sağlık personelleri olarak iki yıldır atamaların az olduğu dönemden geçtik. Sesimize duymanız bizler için umut ışığı olacak.
Bizler üniversite sınavında çok yüksek puanlarla (20-30 bin başarı sıralaması) girdiğimiz ‘Beslenme ve Diyetetik’ bölümünden DİYETİSYEN olarak mezun olduk. Bugünlerde ise Kpss’den aldığımız yüksek puanlarla atanamama endişesi yaşıyoruz.
Yapılan bilimsel araştırmalarla obezite ve diyabetin en önemli sebebinin beslenme hataları olduğu saptanmıştır. Ayrıca sağlık bakanlığının bu yönde yaptığı harcamaların giderek katlandığı malumunuz. Yine çalışmalar incelendiğinde DİYETİSYEN atamalarının artması, bu harcamaları minimize etmek için en önemli metot olarak gösteriliyor.

Ayrıca vatandaşlarımızı sağlıklı beslenmeye ve diyetisyenlerle görüşmeye teşvik edecek bir kamu spotu hazırlanmasının da halk sağlığına olumlu etki edeceğini biliyoruz. Çünkü birçok vatandaşımız beslenme ve diyet hususunda diyetisyen olmayan kişilerle muhattap olmak zorunda kalıyor ve neticede kendi sağlıklarını ‘bilinçsizliğin’ temelinde tehlikeye atıyorlar.

Sağlıklı beslenmeyi öğretmek ve var olan hastalığa yönelik beslenme programını istikrarlı uygulatabilmek için DİYETİSYENLERİN hastalarla daha sık ve daha uzun süre görüşme yapması gerekmektedir. Ancak kamu ve üniversite hastanelerinin yoğun temposu buna imkan vermemektedir.
Aile Sağlığı Merkezlerinde kişi anne karnından başlayarak hayatının ilerleyen dönemlerine kadar takip edilerek doğru beslenme alışkanlığı kazanacaktır. Sağlıklı beslenmeyi öğrenecek bireyler sağlıklı bir nesil demektir.
Aile Sağlığı Merkezlerine DİYETİSYEN istihdamına milletimizin ve devletimizin ihtiyacı olduğu kadar bizim de bu istihdama ihtiyacımız var. Sizlerden gelecek müjdeli haberleri bekliyoruz.

Saygılarımızla…

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir