Diyetisyen Sercan Yıldırım: “Diyetisyenlik ve diyetisyencilik”

Diyetisyen Sercan Yıldırım

Sevgili okurlarım yazılarımı yayınlamaya başladığım süreçte (bugünlerde) diyetisyencilik oynayanların aldıkları cezalar biz diyetisyenlerin içini biraz ferahlatsa da bu cezalar yeterli değil.

diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, beslenme ve diyetetik, gerçek diyetisyenler sitesi

Aksine diyetisyencilik oynayan spor eğitmenlerinin, estetisyenlerin, eczacıların, yaşam koçlarının, herbalifecıların vs. yani kısacası halk sağlığını ciddi bir şekilde tehdit eden bu kişilerin ağır bir şekilde cezalandırılması gerekir ancak bu şarlatanlara verilen cezalar hafif olunca pek bir yıldırıcılığı kalmıyor ve diyetisyencilik yapan diğer insanlara cesaret veriyor.

Biz diyetisyenlerin sizden temel isteği diyetisyencilik oynayan şarlatanların yalan-yanlış bilgilerine, görüşlerine, direktiflerine, verdikleri ürünlere, bilmem ne markasının bilmem ne zayıflama mamalarına itimat etmeyelim ve her şeyden önemli olan sağlığımızdan olmayalım. Ayrıca şu konuya da değinmek isterim ki biz diyetisyenlerin hazırladığı diyet listeleri kişiye özeldir ve kişi ile detaylı bir şekilde görüşülerek hazırlanır. Bu yüzden akrabamızın, dostumuzun, komşumuzun diyetini alıp uygulamaya kalkmayalım.

diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, beslenme ve diyetetik, gerçek diyetisyenler sitesi

Sevgili okurlarım kesinlikle unutmayalım ki yanlış beslenme ve diyetlerin sonucu çoğunlukla kısa vadede değilde uzun vadede etkisini gösterir. Bu yüzden diyetisyencilik oynaların size birkaç kilo verdirmelerine çokta sevinmeyin çünkü yanlış bir şekilde olduğu için uzun vadede daha fazla kilo alımı ve birçok hastalıkla karşılaşırsınız. Kusura bakmayın ama diyetisyencilik oynayanların sizleri düşündüğü falan yok, sadece sizin üzerinizden para kazanma amaçlı bir iş yürütüyorlar. Kısacası diyetisyencilik oynayanlara değil gerçek diyetisyenlerimize başvuruyoruz.

Sağlıcakla kalın Diyetisyenle kalın…

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir