Diyetisyen, danışanlarına kendisini örnek gösteriyor!

Fazla kilolarından şikayetçi olan Dyt. Umur Doğay Önal, almak istediği gömleğin bir üst bedenini tercih etmek zorunda kaldığı gün ağırlık kaybetmeye karar verdi. Öncelikle bir hafta boyunca tükettiği besinlerin miktarını ve tükettiği saati kayıt altına alan Önal, kalori hesaplaması yaparak diyet listesi oluşturdu.

Kendine hazırladığı diyet programına düzenli devam eden ve 6 ay sonra hedefine ulaşan Önal, 92 kilodan 69 kiloya düştü. Diyetisyen Önal, yaptığı açıklamada danışanlarına somut örnek olduğunu ve ağırlık kaybetme sürecinde onların motivasyonlarını arttırdığını söyledi. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de obezite görülme sıklığının gün geçtikçe arttığına dikkati çeken Önal,

Sağlık Bakanlığı tarafından 2017’de yapılan araştırmaya göre Türkiye’de obezite görülme sıklığı %31,5. İstatistiki göstergelerin bu denli yüksek olduğu obezite ile savaşı yenmek büyük bir başarı öyküsüdür, dedi.

Önal, diyete başlamadan önce vücut yağ oranının %36, beden kütle endeksinin 29 olduğunu anlattı.

medimagazin.com.tr/saglik-calisani/6-ayda-23-kilo-veren-diyetisyen-danisanlarina-kendisini-ornek-gosteriyor-111858

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir