Diyetetik öğrencisinden yardım talebi!

Merhaba ben Beslenme ve Diyetetik ikinci sınıf öğrencisiyim.

Daha önce hayatımda anoreksiya gibi bir gerçek beni ölümle tehdit etti. Bununla savaştım. Kazandım. Daha sonra 2 defa amipli dizanteri geçirdim çok zayıf kaldım ama bundan sonra hayatımı tamamen sağlıklı beslenmeye ve insanlara bunu öğretmeye adamaya karar verdim. Daha sonra bu bölümü tercih ettim.

En büyük hayalim Afrika’daki protein enerji malnutrisyonu yaşayan insanlara alternatif bir protein kaynağı bulmak, bir şeyler başarabilmek. Üniversite en büyük adımımdı bunun için fakat hayal kırıklığına uğradım. Ben bir şeyler yapmak isterken karşımda sadece bana bir şeyler ezberletmeye çalışan, laboratuvarda birçok şeye dokunmama bile izin vermeyen hocalarla karşılaştım.

Tek istediğim kendimi geliştirebilmek, bu istekle birkaç diyetisyenle konuşmaya çalıştım fakat bana fiyat bilgisi yollayan diyetisyen meslektaşlarımı gördüm. Öğrenci olduğum için maddi imkanlarım yeterli değil bu yüzden konferanslara katılamıyorum. Fakat istediğim sadece danışabileceğim, bir şeyler öğrenebileceğim, bana hayallerimi gerçekleştirmem için biraz ümit verebilecek bir profesyonel. Bana önerebileceğiniz birkaç yer ya da kendimi geliştirebileceğim bir platform gösterebilir misiniz?

“Diyetetik öğrencisinden yardım talebi!” üzerine bir yorum

Yorum yapın

*

code