Dikenli incir mi?

dikenli incir

Akdeniz ve Ege bölgesinde yetişen bir meyve türü olan dikenli incir yararlarıyla şaşırtıyor.

Ülkemizde Antalya, Mersin ve Adana gibi sıcak iklime sahip illerde yetişen dikenli incir (Hint inciri) faydaları ile sizleri şaşırtacak. Frenk yemişi, kaktüs meyvesi gibi isimlerle de anılan dikenli incirin en önemli faydaları neler, gelin birlikte göz atalım.

C vitamini deposu

İçeriğinde bol miktarda C vitamini barındıran dikenli incir bu özellikleri ile güçlü bir antioksidan etki yaratıyor.

Cildi güzelleştiriyor

Cildi güzelleştirme özelliği ile dikkat çeken dikenli incir kırışıklar ile savaşmada da oldukça etkili bir meyve. Araştırmacılara göre dikenli incir cilt güzelliğine olan etkisinde aloe veradan daha etkili bile olabiliyor. Dikenli incirin özellikle göz altı şişlikleri için kullanımı yaygın.

Cinsel gücü artırıyor

Cinsel performans artırıcı etkisi olan dikenli incir bu özelliği sayesinde bazı bölgelerde cinsel gücü artıran ilaç olarak kullanılıyor. Cinsel performansınız üzerinde artırıcı bir etki yaratan dikenli inciri bunun için düzenli olarak tüketmeniz gerekiyor.

Sindirim sistemini düzenliyor

Diyetisyen nezaretinde, günde 2 – 3 değişim tüketildiğinde bağırsak fonksiyonlarını düzenleyen dikenli incir sindirim sistemi üzerinde de oldukça şifalı bir meyve türü olarak karşımıza çıkıyor.

Yorgunluğa iyi geliyor

İbn-i Sina’nın en faydalı meyve türlerinden birisi olarak gördüğü dikenli incir özellikle yaz aylarında görülen yorgunluk ve halsizliğe iyi geliyor.

[toggle title=”Gıda Gündemi”]http://www.gidagundemi.com/beslenme-ve-saglik/beslenme/cok-bilinmeyen-bu-meyve-cinsel-gucu-arttiriyor-f1066-sayfa1.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir