Devrim! Beslenme problemleri artık idrar testi ile belirlenebilecek

diyetisyen denetiminde idrar analizi, idrar diet analizi

Beslenme problemleri idrar testi ile belirlenecek…

diyetisyen denetiminde idrar analizi, idrar diet analizi

İngiltere’de bilim insanları besinlerin ne kadar sağlıklı olduğunu gösteren bir idrar testi geliştirdi. Araştırmacılar test sonuçlarının obezite ve diyabet gibi hastalıklarla mücadelede faydalı olacağına inanıyor.

diyetisyen denetiminde idrar analizi, idrar diet analizi

Londra’da Imperial College, Newcastle Üniversitesi ve Aberystwyth Üniversitesi’nin ortak çalışması sonunda geliştirilen testle kilo verme hedeflerinde ilerleme sağlanması hedefleniyor. Sonuçları Lancet Diyabet ve Endrokrinoloji bilim dergisinde yayımlanan araştırmaya göre test, vücut tarafından işlenen gıdaların kimyasal maddelerini saptıyor.

diyetisyen denetiminde idrar analizi, idrar diet analizi

Araştırma ekibi testin iki yıl içinde yaygın olarak kullanılmaya başlanacağına inanıyor. İdrar örnekleri kimyasal maddelerin yapısının saptanması için analiz edilirken proton nükleer mıknatıs rezonans izgegözlem ismi verilen bir teknik kullanılıyor. Bu yöntemle hem kısa süre önce sindirilen gıdalar hem de yeme alışkanlıkları tespit ediliyor. Araştırmaya göre insan vücudu meyve, sebze, balık ve farklı türdeki etleri öğütürken idrarda farklı izler bırakıyor.

diyetisyen denetiminde idrar analizi, idrar diet analizi

Test ise ayrıca vucüt metabolizması ve mide sağlığının ölçülmesi için kimyasalları da inceliyor. Imperial College’dan Dr. Isabel Garcia-Perez “Bu sonunda sağlıklı bir hayat tarzına sahip olmak amacıyla bireysel diyet denetimi için bir araç olacak” dedi. Garcia-Perez:

15 adet patates kızartması ve iki sosis yiyen bir insan hakkında testin bize bir şey söylediği noktada değliz henüz ama o da yolda, diye konuştu.

Buna benzer araştırmalarda insanların %60’ının yediklerini doğru olarak bildirmedikleri ortaya çıktı.

diyetisyen denetiminde idrar analizi (2)

Sağlıklı besleniliyor mu, anlayabileceğiz

Profesör Gary Frost

Bu testle birinin sağlıklı beslenip beslenmediğini anlayabileceğiz. Ne kadar kiloluysanız yediklerinizi o kadar saklama eğiliminiz olur. İnsanların evde ne yediğini anlatması çok zor, bu da büyük bir sorun, dedi.

Hasta neden danışmaya ihtiyaç duydu, Hasta probleminin ne olduğunu düşünüyor, Hastanın korktuğu şey problemin kendisi olabilir mi, Hasta danışmadan nasıl bir kazanım sağlamayı umuyor, Genel Pratisyenler Kraliyet Koleji, John Macleod, Percival, Michael Balint, bütünsel tedavi, bütünsel tıp, holistik beslenme, holistik beslenme uzmanı, hlistik diyet, holistik diyet uzmanı, holistik diyetisyen, holistik beslenme ve diyet uzmanı

Uzmanla, özellikle sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyenler ile testin pek çok insan üzerine yapılmasının, İngiltere genelinde ne tür gıdaların tüketildiği konusunda da fikir verebileceğini düşünüyoruz.

medimagazin beslenme, medimagazin diyet, medimagazin.com, sağlık haber, sağlık magazin

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir