Devlet hastanesinde görevli cerrah: Hastanemizde hekim kalmadı!

öğrenci, stajyer, intern diyetisyen

Hekim göçü durdurulamıyor. Hem ekonomik hem de sosyal hayatları nedeniyle yurt dışına çıkan hekimlerin sayısında artış yaşandı. Tarsus Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrah olan Op. Dr. Şahin Fahrettin Gündoğdu, hekim kıtlığına dikkat çekti. Gündoğdu, çalıştığı hastanede hekim kalmadığını belirtti.

Sağlık çalışanlarına şiddet, beş dakika muayene, uzun süren nöbetler ve asgariye yakın ücretler nedeniyle Türkiye’den yurt dışına giden hekimlerin sayısı artıyor. Geçen yıl 2.000’e yakın beyaz önlüklünün Türkiye’den ayrıldığı ve bu yıl sonuna kadar ise sayının 3.000’e ulaşacağını öngören uzmanlar, kaliteli hekim kıtlığının yaşanacağını söylüyor.

Hastanemizde hekim kalmadı

Karar Gazetesi’nden Cansu Derebeyoğlu’nun haberine göre, yaşanan bu sıkıntıların ardından Tarsus Devlet Hastanesi Genel Cerrahı Op. Dr. Şahin Fahrettin Gündoğdu, hekim göçünün vahametine dikkat çekti. Çalıştığı hastanede hekim kalmadığını belirten Gündoğdu,

Hastanemde 8 pediatrist arkadaş vardı 7’si 1 ay içinde ayrıldı. 7 göz Dr’u vardı bu ay 1 kişi kalacak. KBB 1 kişi kaldı 4’tü. Beyin cerrahi 4 kişi idi şuan sıfır. Ortopedist 2 kişi ayrıldı dahası da var, ifadelerini kullandı.

medimagazin.com.tr/hekim/devlet-hastanesinde-gorevli-cerrah-hekim-gocunun-vahametine-dikkat-cekti-hastanemizde-doktor-kalmadi-100742

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir