Deprem için yardımda bulunabileceğiniz resmi kurum ve kuruluşlar

deprem, afet

6 Şubat 2023 sabaha karşı merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğünde deprem ve sonrasında olan 7.6’lık ikinci deprem tüm Türkiye’yi derinden sarstı. Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da da yıkıcı şekilde hissedilen deprem sonrası tüm vatandaşlarımız yardım elini uzatmaya başladı. Deprem bölgesi için yardımda bulunabileceğiniz resmi kurum ve kuruluşları bir araya getirdik.

Yardımda bulunabileceğiniz resmi kurum ve kuruluşlar

Öncelikli olarak enkaz altında kalan insanların kurtarılması gerekmektedir. Bu amaçla, enkaz altındaki kişiler AFAD, ilgili valilikler veya Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 112 numaralı telefon ile bildirilmelidir.

Ekipler, deprem sonrası oluşan hasarın giderilmesi ve enkaz altındaki insanların kurtarılması için çalışıyor. Belediyeler ve valilikler yardım toplamaya başladı ve Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesindeki okullar, öğretmen evleri, uygulama otelleri ve kapalı spor salonlarının hizmete açıldığını duyurdu. Maddi yardım yapmak isteyen kişiler, aşağıdaki kurum, kuruluşlar ve aracılar tarafından yardım edebilirler:

Kurucusunun Haluk Levent’in olduğu AHBAP Derneği ile deprem bölgelerine yardım göndermek isterseniz buradaki siteye gidebilir ya da aşağıdaki IBAN numarasına imkanlarınız doğrultusunda yardım yapabilirsiniz. AHBAP Derneği İş Bankası IBAN numarası: TR12 0006 4000 0011 0211 3800 59

MASAK ile görüşen Haluk Levent, dijital varlıklar için de bir cüzdan kodu paylaştı. Bu cüzdan 1 hafta sonra silinecek.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir