Değişim başlasın!

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Değişim çoğu zaman bir karar kadar yakındır bizlere. Bazen  değişemeyeceğimizi düşündüğümüzden halimden memnunum deriz, bazen de gerçekten kendimizle barışık olduğumuzdan…

Elbette insan her haliyle kendinden memnun olabilir fakat özgürlüğümüzün başkalarının özgürlüğüyle sınırlandığı gibi ‘kendimizi olduğumuz gibi sevme özgürlüğümüz de maalesef hastalıklarla sınırlanır. Bu yüzden değişme zorunluluğu ve baskısı hayatımıza girmeden bizi sınırlandırabilecek olası risklerden gönüllü olarak kurtulmak belki de kendimize yapacağımız en büyük iyilik olacaktır.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Değişim = Fiziksel değişim?

Değişim söz konusu olduğunda belki de çoğumuzun aklına ilk etapta fiziksel değişim gelmektedir. Örneğin , diyetisyenler de her zaman olmasa da (şok diyetler, mucize çaylar vb. harici durumlarda) çoğu zaman fiziksel değişimin yardımcısı olarak zihnimizde yer edinmiştir. Obeziteden kurtulmanın fiziksel görünümde olumlu yöndeki etkisi elbette tartışılmaz. Fakat kilonun azalmasıyla birlikte azalan hastalık riskleri düşünüldüğünde harika bir fiziğe kavuşmak adeta bir bonus gibi. Ancak bu konuda bazen yanılgıya düşüyoruz. Sağlıkla beraber gelen harika bir fizik yerine tercihimiz her zaman hızlı gelenden yana oluyor.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Harika bir değişim kararı

Tam hayatımız için harika bir değişim kararı vermişken yanlış bir yol izleyerek belki birkaç kilodan kurtulup onların yerine de bir kaç hastalık sahibi oluyoruz. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde metabolizmamıza , vücudumuzun işleyişine zarar vermeden hastalık risklerinden kurtularak zayıflamak yerine; aç kalarak ,kendimize eziyet ederek ,vücudumuza etkilerini tam olarak bilmediğimiz ürünleri kullanarak vücudumuza zarar veriyoruz. Amaç sadece zayıflamaksa elbette her yol izlenerek zayıflanabilir, günlerce aç kalarak da uzun bir süre su içmeyerek de, saunada saatlerce su kaybederek de tartıda birkaç kilo daha hafif görünmek mümkün. Ama sağlık kaybolduktan sonra hafif bir bedeni umursayacak halimizin olmayacağı da acı bir gerçek.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Obezite engeline takılmak

İşte bu yüzden obezitenin sağlığınıza verdiği zararlar ilk akla gelen değişim nedeni olmalı. Sadece değişim değil, sağlığa doğru değişim hayatınızı güzelleştirecektir. Obezitenin diyabet, kardiyovasküler hastalıklar gibi onlarca arkadaşını onunla beraber misafir etmek zorunda kalmadan yolcu etmenizi umuyorum. Sayıları çoğaldıkça daha uzun süre sizinle kalmak isteyecekleri konusunda üzülerek sizi uyarmak istiyorum.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Değişim, 1 saniyede verilen kararla başlar

Obeziteye ve dostlarına gülümseyerek el sallayacağınız günlerin yakın olmasını dilerim. Unutmayın değişimin başlangıcı 1 saniyede verilen karardır.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi Uzman Yazarı - Diyetisyen Şule Nehir Araç

[button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/author/diyetisyen-sule-nehir-arac” target=”_blank” position=”left”]uzmanın tüm yazıları[/button-red][button-green url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyete-basla-internetten-online-diyet/” target=”_blank” position=”left”]diyetisyenden online diyet al[/button-green][button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyetisyene-sorunuz-mu-var/” target=”_blank” position=”left”]soru sor[/button-brown]

Eğer siz de Gerçek Diyetisyenler Sitesi‘nde uzman yazar olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz:

[button-white url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyetisyen-yazar-ariyoruz/” target=”_blank” position=”center”]uzman yazarlık başvurusu yap[/button-white]

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir