Cumhurbaşkanı: “Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; sağlık bakanlığının hemşire, hekim, sağlık memuru başta olmak üzere sağlık personeli alacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklaması bekleyen adayları yakından ilgilendiren önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastaneleri konusunda yeni adımlar atılmaya başlandığını, yakın zamanda 3.600 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi’nin de hizmete sunulacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın personel ihtiyacı var

Bakanlığın personel ihtiyacı olduğunu bildiklerini söyleyen Erdoğan, sağlık memuru, hemşire, ambulans şoförü gibi unvanlarda alımlar yapılacağını belirtirken, ilgili hastanelerin teknoloji ihtiyaçlarının da giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,

6.000’in üzerinde ambulansa sahibiz. Yatak kapasiteleri artacak. 3.00 yataklı bilkent şehir hastanesini açıyoruz. Vatandaşımızın çektiği çileler son bulsun istiyoruz. Ambulans servisleriyle ve her şeyiyle, doktor noktasındaki sayımızı daha da artırmak, sağlık memuru, hemşire tüm bunlarda sayı artacak. Sağlık Bakanımızın ifade ettiği gibi burada çok ciddi bir eleman alımımız olacak. Bunlarla beraber de bu şehir hastanelerinde güçlü ekipmanlarla, güçlü ekiplerle, teknoloji olarak ileri bir teknoloji kullanılıyor. İstihdam ayrı, teknoloji ayrı. Bu konularda her şeyi tepeden tırnağa, nerelerde, ne tür aksama varsa bu adımlar atılacak, dedi.

[toggle title=”Personel Sağlık Haber”]ttps://www.personelsaglikhaber.net/guncel/cumhurbaskani-saglik-personeli-alacagiz-h77229.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir