Çok önemli “pirinç” uyarısı!

pirinç, pirinç pilavı, diyette pirinç

Pirinç fiyatları son bir ayda % 30 yükselerek, kendi rekorunu kırdı. Pirinç fiyatlarındaki bu artış, orijinal ve yerli ürünlerin de azaldığının habercisi oldu.

pirinç, pirinç pilavı, diyette pirinç

Bir süredir pirinç fiyatlarının artışını sürdürmesi ve son 1 ay içerisindeki yaklaşık olarak % 30 oranındaki artış, sınırları zorlamaya başladı. Üreticiler, fiyat yükselişinin yanında yerli pirincin azalması konusunda da uyarıda bulundu. Pirinç bu seyirde devam ederse yerli pirinçler Ramazan ayını dahi çıkarmayacak gibi görünüyor. Yerli ürünlerin azalması, bu durumun piyasada bir tehdit oluşturma ihtimali üzerinde de kaygıya neden oldu.

pirinç, pirinç pilavı, diyette pirinç

Gıda sektörü teröristlerine dikkat edin!

Pirinç miktarının iç piyasada azalması gıda teröristlerini harekete geçirdiği taktirde, piyasaya sürülmesi olası hale gelen hileli ürünler vatandaşın sağlığı üzerinde tehlike oluşturacak.

pirinç, pirinç pilavı, diyette pirinç

Vatandaş hem ürün fiyatındaki büyük artış hem de piyasadaki arzın azalması gibi unsurların da etkisiyle, pirinç stoklamaya başladı. Vatandaş, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşma düşüncesiyle pirinç stoklamaya devam ederken, piyasadaki pirinç miktarı daha da azalırsa fiyat dengesi de bozulacağından, pirinç neredeyse altın gibi değer artışı yaşayacak.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir