Bölgesel yağlanmadan kurtulmanın en etkin çözümü: “Lazer liposuction”

lazer liposakşın, laser liposuction

Zayıflamak için yapılan tüm egzersiz, spor ve diyet programlarından sonra kilo verseniz bile bölgesel fazlalıklardan kurtulamıyorsanız liposuction tam size göre bir uygulama… 

Uygulama fazla yağlarından şikayet eden kişileri fazla yağlarından kurtularak sıkılaştırıyor. Bu işlem Klasik Liposuction, Lazer Liposuction, Ultrason Liposuction (VASER) Radyofrekans Liposuction olarak 4 ayrı yöntem ile uygulanabiliyor. Klasik liposuction; bölgede tespit edilen yağların lazer ile parçalandıktan sonra alınmasıdır. Lazer Liposuction; özetle vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların lazer ışınları ile parçalanıp ortadan kalkmasını sağlıyor. Vaser Liposuction ise ultrasonik ses dalgaları kullanılır ve yağların parçalanıp vücuttan atılması sağlanır. Vaser Liposuction yönteminde ses dalgaları kullanıldığı için sadece yağlar hedef alınır. Böylece uygulama yapılan bölgede kanama, şişlik ve morluk oluşması önlenmiş olur. 4. yöntem olan Radyofrekans Liposuction ise radyo frekans dalgalarının yağları eritmesi ile uygulanır. Diğer yöntemlere göre bölgesel zayıflama  ve yağ aldırmanın dışında cildin sıkılaşmasına da yardımcı olur. Bu yöntemler arasında en çok Lazer Liposuction tercih ediliyor.

Lazer liposuction uygulaması ve uygulama alanları nelerdir?

  1. Yağlar lazerle parçalandıktan sonra aspiratör yardımı ile vücuttan atılır.
  2. Çene altı ve kol içi göbek, basen, bacak gibi bölgelere uygulanabilir.
  3. Cildin iyileşme süresi oldukça kısadır.
  4. Uygulama sonrasında beklenen güzel sonuçlar hemen görülebilir.

Lazer liposuction hangi durumlarda uygulanır?

Lazer Liposuction (lazer yağ aldırma) uygulaması için en uygun kişiler, kilo boy endeksinde ideale yakın ve bölgesel fazlalığı olan kişilerdir. Hamilelik, genetik özellikler ya da beslenmeden kaynaklı vücudun bazı bölgelerinde diğerlerine oranla daha fazla yağlanma oluşabilir. Bu tip fazlalıklara sahip olan kişiler liposuction uygulaması açısından en uygun adaylardır. Yine de bu konudaki son kararı estetik cerrahınız ile görüştükten sonra verebilirsiniz. Lazer liposuction uygulaması zayıflama amaçlı değildir. Liposuction vücudun şeklini düzeltme operasyonudur. Operasyon sonrasında hedeflenen bölgede zayıflama değil incelme gerçekleşir. Vücudunuzda bölgesel yağlanma olan her bölgeye uygulanabilen liposuction genellikle şu bölgelerde tercih edilir:

  • Basen bölgesi,
  • Karın bölgesi,
  • Bel bölgesi,
  • Kol bölgesi,
  • İç bacak bölgesi,
  • Erkeklerde ise meme büyümesine yönelik jinekomasti tedavisi  şeklinde uygulanır.

Lazer liposuction işlemi sırasında anestezi uygulanır mı?

Lazer Liposuction uygulamasının yapılacağı bölge ve alınması gereken yağ miktarına göre genel, lokal ya da lokal + sedasyon anestezisi uygulanabilir. Küçük bir bölgede ve az bir miktarda liposuction uygulaması yapılacak ise sadece lokal anestezi de yeterli olur. Daha geniş bir bölgede uygulama gerçekleşecek ise genel anestezi daha uygun olabilir. Uygulama yapılan kişinin sosyal hayatına yeniden dönebilmesi için genel olarak operasyon sonrasında 3 ya da 5 gün dinlenmesi gerekebilir. Lazer Yardımlı Liposuction uygulamasından sonra 15 gün korse kullanmanız gerekebilir. Diğer uygulamalara göre oldukça hızlı yanıt veren uygulama ile bir ay sonra yüzde 70 oranında beklediğiniz sonucu alabilirsiniz. Uygulanan bütün liposuction yöntemleri içinde cildinizin kalitesini arttıran ve cildi sıkılaştıran en iyi yöntemin Lazer Liposuction olduğu ispatlanmıştır. Vücudumuzda bulunan yağ hücre sayıları sabit olduğu için yeniden kilo alınması durumunda yağ hücreleri yeniden genişleyebilir. Bu nedenle uygulamayı yaptıran kişilerin yaşam tarzlarına özen göstererek diyet ve egzersizlerini aksatmamaları önem taşır.

Dünya Plastik Cerrahi Derneği’nin verilerine göre dünyada en sık uygulanan operasyonlar arasında yer alan Lazer Liposuction uygulamasının riski yok denecek kadar azdır. Siz de vücudunuza şekil vermek ve incelmek için bu uygulama ile ilgili harekete geçebilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu‘dan randevu alabilir bölgesel incelme ile ilgili beklentilerinizi kendisi ile paylaşabilirsiniz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir