Birleşik Diyetisyenler Platformu konusunda son gelişmeler!

Dikkat, ünlem

Sevgili Meslektaşlarım;

Hız kesmeyiniz lütfen… Sayımız 462 kişi oldu. Bu hem sevindirici hem üzücü tabi… Sevindirici çünkü 500 yeter sayısına çok az kaldı. Üzücü çünkü bu ülkede on binlerce Diyetisyen var.

Özelden bana yazıyorsunuz, herkesin bir grubu var gördüğüm kadarıyla odalaşmak için. Herkes bir oda açamaz dostlar. 40 parçaya bölünmüşlükle bir yere varamayız.

On binlerce Diyetisyenin olduğu bir ülkede bir ayda çoktan bu sayıları aşmamız lazımdı. Nedir sesimizi çıkarmaya engel olan. Kime sorsan durumdan memnun değil ancak kimsede rahatını bozmak niyetinde değil.

Bir – iki grup arkadaşımız var hareketi izliyormuş. Henüz karar vermemiş. Ne zaman karar vereceksiniz arkadaşlar hareketin başarılı olacağına kanaat getirdikten sonra destek verecekseniz zahmet etmeyiniz bize harekata başlamak için güç lazım…

Bu mesleği kendisine maske edinmiş abuk subuk işlerle uğraşan bir çok arkadaş var. Onlar destek vermemekte haklı çünkü dediğim gibi onlar böyle bir harekat ya başarılı olursa korkusu ile tutuşmuşlar. 45 yıldır sessiz sinema oynayan Dernekten umudu olanlara da lafım yok bir şeye inanmakta iyidir.

Ancak bunun dışındaki arkadaşlardan neden ses yok anlayabilmiş değilim. Biz kendimize sahip çıkmazsak kimseye söz söylemeye hakkımız kalmaz arkadaşlar.

Kıssadan hisse

Nemrud, ona karşı gelen Hz İbrahim peygamberin ateşte yakılması emrini vermiş. Meydanda odunlardan büyük bir yığın yapıp odunları tutuşmuşlar.  O kadar büyük bir alevmiş ki bulutlara kadar yükselmiş. Bütün hayvanlar ateşten korkmuş kaçmış. Nemrud, ne güçlü bir kral olduğunu herkes anlasın, görsün istemiş. Nemrud’un askerleri İbrahim peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış.

Bu sırada göklere kadar varan ateşe doğru bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile telaşla gidiyormuş. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş:

– Acele ile nereye gidiyorsun?

Telaşla yetişmeye çalışan karınca, ağzındaki bir damla suyu ellerinin arasına alıp cevap vermiş:

– Haberin yok mu? Nemrud, İbrahim peygamberi ateşe atacakmış. Meydana, ateşin olduğu yere su götürüyorum.

Diğer karınca kahkahalarla gülerek demiş ki:

– Senin yanan büyük ateşten haberin yok mu? Ateşe hiç bakmadın mı? Ne kadar büyük, senin bir damla suyun ateşe ne yapabilir ki?

Bir damla su taşıyan karınca:

– Olsun, hiç olmazsa hangi taraftan olduğum anlaşılır.

Arkadaşlar bu yolda en azından tarafımızı belli edelim, 45 yıldır yan gelip yatanları uyandıralım..

Saygı ve sevgiyle kalın…

Değerli Meslektaşlarım; 1968 yılından beri var olan ancak o zamandan bu zamana paramedikal sınıf içindeki hak ettiği yeri bulamamış bir Devamını okuyun…

Bu meslek eğer odalaşamaz ise 3 vakte kadar dibe vurmaya mahkumdur. Odalaşmak bize ne kazandıracak?

  • Odamız olduğunda odanın izni olmadan kimse ofis açamayacak.
  • Diyetisyen olmayan hiç kimse bu işten para kazanamayacak.
  • Diyetisyen olsa dahi etik çalışmadığını tespit ettiğimiz diyetisyenlere yaptırım uygulama şansımız olacak.
  • Meslek platformlarında temsil hakkımız olacak.
  • Kamuda çalışan meslektaşlarımızın arkasını dayayacağı bir güç olacak ve meslektaşlarımızın mesleki ve idari sorunlarını masaya yatırma şansımız olacak.
  • Odalaştığımızda gerçek bir meslek mensubu olacağız.
  • Daha önemlisi başarısız doktorların diyetisyenlik hayallerine son vereceğiz.

Bu işte, birlikte yürüyecek yürekli meslektaşlarımı arıyorum ve birlikte çalışmaya davet ediyorum. Gelin el birliği ile bu işe başlayalım. Ancak bu iş için biz yola çıktık diyebileceğimiz ve dikkat çekici bir sayıya ihtiyacımız var. Başlangıç itibari ile benim aklımdan geçen sayı 800-1000 kişi. Eğer bu sayıya ulaşırsak ilk toplantımızı yapar, basını da davet eder, kamuoyuna adımızı duyururuz.

Bu işte ben de varım!

Bu işte bende varım diyen sevgili meslektaşlarım bana isim yazdırsınlar lütfen. İlk toplantımızı Kasım ayında yapmak üzere, Eylül, Ekim olarak 2 aylık bir zamanımız var. Bu zaman zarfında işi sıkı tutup bu sayıya ulaşacağımızı ümit ediyorum. Bana yazdıracağınız isimler içinden bir geçici yürütme kurulu oluşturup ilk toplantıyı düzenleyerek bu toplantıda görev alacak kişileri ve kurulları oluşturup yol haritamızı birlikte çizeceğiz.

[button-red url=”https://www.facebook.com/messages/t/tamer.yahsi/” target=”_blank” position=”center”]isim yazdırmak için tıklayınız[/button-red]

Bu yol ve bu platform hepimizin omuzlarında yükselen bize ait bir şey olacak ve bu mesleğe gönül veren mezun, çalışan tüm meslektaşlarımızın katkılarıyla kısa zamanda sorun çözen bir platforma dönüşecek.  Bu davetimi, bu oluşuma ilgi duyan herkes listesindeki meslektaşlarımıza yaysın. İsim için buradan bana özelden yazabilirsiniz .İsim ve bulunduğunuz şehir bilgisi şimdilik yeterlidir.

Saygı ve Sevgilerimle; Tamer Kerimoğlu, Diyetisyen

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir