BİM’den yanıt geldi!

bim sucuk, bim market, bim aktüel ürünler, en yakın bim

Geçtiğimiz günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bazı besin firmalarına yönelik yaptığı açıklamayla ilgili olarak, basında yer alan haberlere BİM’den yanıt geldi.

bim sucuk, bim market, bim aktüel ürünler, en yakın bim

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın BİM sucuklarıyla ilgili yaptığı açıklamanın ışığında basında yer alan haberlere, BİM’den yanıt geldi. İşte o açıklama:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bazı besin markalarıyla ilgili 17.12.2016 tarihinde yaptığı açıklamanın ardından BİM Mağazalarında satılan Dağhan marka sucuklarla ilgili doğru olmayan iddiaların yer aldığı yayınlar yapılmaktadır.

bim sucuk, bim market, bim aktüel ürünler, en yakın bim

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 17.12.2016 ifşa listesinde herhangi bir ürünümüz bulunmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından bu konudaki gerçeklerin paylaşılması kaçınılmaz olmuştur.

bim sucuk, bim market, bim aktüel ürünler, en yakın bim

Dağhan marka sucukların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilk ürün analizi Ekim 2015’de gerçekleşmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın üründe tükürük bezi (baş eti) olduğu yönünde açıklaması olmuştur. Bakanlık yetkilileri ilgili dönemde durumun tağşiş veya hile olmadığını sözlü olarak da belirtmiştir. Bakanlık açıklaması üzerine mağazalarımızda bulunan aynı parti numaralı ürün derhal Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na iletilmiş ve uygundur raporu alınmıştır.

bim sucuk, bim market, bim aktüel ürünler, en yakın bim

Ek olarak iki farklı laboratuvarda ürün analizleri yaptırılmış ve uygundur raporu alınmıştır. Üreticinin bütün periyodik analizleri Türk besin Kodeksine göre uygun olarak sonuçlanmıştır. Tüm raporlar elimizde mevcuttur. BİM mağazalarında satılan Dağhan marka sucuklarda herhangi bir sorun veya sağlık riski kesinlikle bulunmamaktadır.

güvenilir gıda, güvenilir besin, güvenli gıda, güvenilir gıda, helal gıda, sağlıklı gıda, gıda denetimleri, diyet denetimleri

BİM mağazalarında satılan ürünlerin yüksek kaliteli ve sağlıklı olmaları bizim için en öncelikli konudur ve bunu sağlamak için son derece yüksek standartlarda kalite kontrol mekanizmalarımız bulunmaktadır. BİM hiçbir zaman tüketici sağlığını tehlikeye atmamıştır, bundan sonra da atmayacaktır.

Değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir