YÖK, akademik personeli yetersiz Beslenme ve diyetetik bölümleri açmaya devam ediyor!

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

Yüksek Öğretim Kurulu maalesef 17 Mayıs tarihli genel kurulunda 5 yeni üniversitede bölümümüze öğrenci alımına karar verdi (toplam 275 öğrenci). Üstelik hiç bir yerin akademik ve fiziki alt yapısı tamamlanmamış…

Doktoralı öğretim üyeleri diyetisyen değil ve ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu pervasız kontenjan artışına tepki göstermenin vakti geldi… Meslektaşlarımızın bu konudaki farkındalıkları artsın ve tepkiler daha yüksek sesli olsun. İstihdam ve kontenjanlar arasındaki dengesizlik maalesef mesleğimizi büyük bir enkazın altında bırakmıştır.

  • Bandırma 17 Eylül: 60 öğrenci
  • Gedik Üni.: 35 öğrenci
  • İzmir Demokrasi Üni: 40 öğrenci
  • Karamanoğlu Mehmetbey Üni: 60 öğrenci
  • Sağlık Bilimleri Üni (Gülhane): 80 öğrenci

Zor durumda bırakmamak için şahsımı ifşa etmezsen sevinirim. Aşağıda Karaman’daki bölümün açılması ile ilgili haber linkini gönderiyorum:

[button-red url=”https://www.karamangundem.com/yerel/kmu-yeni-doneme-daha-guclu-giriyor-h403880.html” target=”_blank” position=”center”]bAĞLANTI ADRESİ[/button-red]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir