Beslenme ve diyet danışmanlık merkezi açmak için devlet KOBİ desteği veriyor mu?

Beslenme ve diyet danışmanlık merkezi açmak için devlet KOBİ desteği veriyor mu, Beslenme ve diyet danışmanlık merkezi açmak için devlet desteği, diyet merkezi açmak için devlet desteği, diyetisyen için ofis açmak, diyet ofisi için krediler

Beslenme danışmanlık merkezi açmak istiyorum. Devlet destekli KOBİ kredisi alabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? (Aydın Gül)

Beslenme ve diyet danışmanlığı işi, klasik bir serbest meslek faaliyetidir.  Bu nedenle bu iş için devlet herhangi bir hibe ve destek vermiyor. Esasen danışmanlığı, 25 – 30 m²lik bir ünitede yapabilirsiniz. Sizin bu konuda büyük bir  harcamanız olmaz, işi kendi imkanlarınızla da hayata geçirebilirsiniz.

Bu işte önemli olan diyet gerektiren insanların size yönelmesini sağlamak. Bu  konuda çok diyetisyen var.  Ama bu hastaların takip sistemini sağlıklı yürümüyor.

İnsanlar  1 – 2 seans gelip bırakıyor

İnsanlar  1 – 2 seans geliyor , sonra  sıkılıp diyeti bırakıyor, adı  ”diyetisyen  beceremedi” oluyor. Bunu kırıp, sağlıklı sonuç veren vak’alarınız olmalı.

O zaman, sadece 10 m²lik bir yeriniz de olsa, namınız yürür ve bu işi sağlıklı bir biçimde sürdürürsünüz. Kısacası, bu işin yapılış biçimi yapıldığı yerden daha önemli.

Küçük ve size ait bir klinikte, sağlıklı bir başlangıç yapmanızı umuyorum.

İşte KOBİ

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir