Bakan Akdağ: “Kamu kurumlarında 1.394 boş kadro var”

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

TBMM Başkanlığına Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sunduğu soru önergesinde engelli kadrolarına ilişkin bilgi istedi.

boş kadrolar, kamu, personel
Sağlık Bakanı Recep Akdağ,

Bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlarda 12.767 engelli personelin görev yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl için geçerli olan bu veriler neticesinde 1.394 engelli personel kadrosunun ise hâla boş olduğunu açıkladı.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sunduğu soru önergesinde engelli kadrolarına ilişkin bilgi istedi. Kamu kurum kuruluşlarına tahsis edilen engelli kadrosu için ayrı bir özellik tanınmamıştır. Engelli personel istihdamı normal boş kadrolara atama şeklinde gerçekleşmektedir. Bakanlığımızda bu engellilerin kadrolara atanması önemsemekte ve bu konu ile ilgili gerekli hassasiyet göstermektedir dendi.

belediye diyetisyen personel 2017

Bakanlığımız engelli vatandaşların kamu kurumlarında görev almasını sağlamak için yıllık planlamalar dâhilinde düzenli bir şekilde engelli vatandaşlarımızın kamu kurumlarına istihdamını sağlamaktayız. Bu çerçevede ilgili talepleri Devlet Personel Daire Başkanlığına bildirmekteyiz ve merkezi atama yoluyla Başkanlığımız engelli vatandaşlarımızın istihdam edilmeleri sağlanmakta.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu tarzda yanıtladığı bir soru önergesinde bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda 12.767 engelli personelin istihdam edildiğini ve 31.12.2016 tarihine kadar olan datalara baktığımızdaysa 1.394 adet boş engelli kadrosu bulunduğu bilgisini verdi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir