Atanmayı bekleyen diyetisyenlere müjde!

DİYETİSYEN MUHİTTİN TAYFUR DERNEK ATAMALARI

Atama bekleyen sağlıkçılara müjdeli haber… Günlerce Twiter etkinlikleri ve sosyal medya üzerinden sağlık bakanlığı yetkililerine ulaşan atanamayan sağlık çalışanları. Mücadelelerin geri dönüşümünü olumlu şekilde almışa benziyorlar. Görüşme yapılan ALTUNTAŞ mücadelenin her platformda süreceğini söyledi.

Sevgili Meslektaşlarımız,

12.01.2018 tarihinde Sağlık Profesyonelleri Platformuna katılan Dernek Başkanları ve temsilcileri ile birlikte T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha ÖĞÜTKEN ile toplantı yapmıştır. Toplantıya Derneğimiz adına Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Muhittin TAYFUR katılım sağlamış ve atama,yasalar ve mesleki konulardaki taleplerimizi Sayın Bakan Yardımcısı’na iletmiştir. Katkıda bulunan tüm temsilcilere teşekkür ederiz.

Aras Ali ALTUNTAŞ yaptığı açıklamada görüşmenin atama bekleyen sağlık çalışanları için olumlu geçtiğini dile getirdi.Sağlık bakanlığınca büyük bir alım yapacağı bilgisi veren Altuntaş. Tarih ve Atama sayısının son şekli Maliye Bakanlığın vizesiyle belli olacağını. Sağlık Bakanlığının 20 bin üzerinde talepte bulunduğu edindiğimiz bilgiler arasında. Sağlık çalışanları için olumlu girişimlerden bir tanesi de diploma şartı ve sertifikasyonun önüne geçilmesi idi yapılan talep doğrultusunda yapılacak çalışmayla anestezi, ameliyathane teknikerlerinin, diyaliz teknikerliği gibi branşların mağduriyeti giderilecek.

Görüşmede geçen bir diğer konusu ise 4+2 ile atanan sağlık personellerinin yaşadığı eş durumu, eğitim ve sağlık durumu tayinlerinin de kapsam dışı tutulması ile ilgili yaşadıkları mağduriyetler idi. Güvenlik soruşturması bekleyen personelin mağduriyetini bakanlık yetkililerine aktarıldı. Bakanlık yetkililerinden edindiğimiz bilgi doğrultusunda 100 adet Sağlıklı Yaşam Merkezi faaliyete başlamış ve tahminen 1000 sayısına ulaşılması beklenmekte bu sayede birimlerin aktif çalışması için ihtiyaç duyulan personellerle atama sayısını artması beklenmekte. Görüşmenin en olumlu kazanımları ise tahminen şehir hastanelerine alınacak 19.000 taşeron personelin alımlarında belirleyici kriter olarak KPSS puanının kullanılması kararı idi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir