Bu ambalaj paketleri çok zararlı!

fast food, hamburger, hızlı hazır besin, kfc, mc donalds, burger king

Yeni bir araştırmaya göre fast food (hızlı hazır besin) ambalaj paketleri, insan sağlığı için zararlı birtakım kimyasallar içeriyor.

obezite, elma, hamburger

Silent Spring Enstitüsü’nden uzmanlara göre, fast food (hızlı hazır besin) restoran zincirlerinde kullanılan yağ tutmayan ambalajların florinli kimyasallar içeriyor, zehirli olan bu kimyasalların gıda ürünlerinin içine sızma tehlikesi var. Silent Spring Enstitüsü’nün yaptığı araştırma, ABD’de kullanılan fast food (hızlı hazır besin) ambalajlarının içerdiği florinli kimyasallar hakkında şimdiye kadar yapılan en kapsamlı çalışma. Uzmanlar bu çalışma kapsamında 27 fast food (hızlı hazır besin) restoran zincirinden aldıkları 400 ambalaj numunesi içinde bulunan PFAS maddesini test etti.

gıda taklit hile tağşiş yapan firmalar, gıda tarım bakanlığı

PFAS maddesi, yapışmayan, leke tutmayan, su geçirmeyen özelliklere sahip halı, tencere ve dış giyim ürünlerinde de kullanılıyor. Uzman,

fast food, hamburger, hızlı hazır besin, kfc, mc donalds, burger king

PFAS maddesine maruz kalmak kanser, tiroid hastalıkları, bağışıklık sisteminin zayıflaması, bebeklerin düşük kiloda doğması ve kısırlık gibi sorunlara neden olabiliyor. Gelişmekte olan bedenleri zehirli kimyasallara karşı daha savunmasız olduğu için özellikle çocuklar sağlık sorunlarıyla karşılaşma riski altında, uyarısında bulunuyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir