Akdağ: “Ekim ve kasımda sağlık personeli alacağız”

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yakın zamanda hem ihraç hem iade olacak dedi. Akdağ ayrıca 2016 yılında 3.000 + 3.000 şeklinde iki gruplu bir sağlık personeli alımı düşündüklerini söyledi.

Erzurum’da yerel Kardelen TV‘ye konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ şana kadar 2.018 sağlık personeli ihraç ettiklerini belirtti.

Akdağ, üzerinde çalıştıkları yeni bir liste olduğunu belirtip:

Açığa aldığımız personel grubu üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda acele etmiyoruz. Zira yanlış bir karar, arada kaldığımız veya kesin kanaat sahibi olmadıklarımızı ihraca sürükleyebilir. Bu nedenle, sorgulamaya devam ediyoruz. Bakanlar Kurulu kararına esas olmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz, dedi.

Yakın zamanda hem ihraç hem iade olacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personel alımına ilişkin olarak ise şunları söyledi:

Ekim ve kasım aylarında 3.000 sağlık personeli alacağız. Bu sene 11.000 sağlık personelinin atamasını yapacağız. 2017 yılının bütünü için 12.000 sayısını konuşuyoruz. Doktorlar hariç. Ama bu sayı yetersiz, bunu Maliye Bakanımızla tartışıyoruz.

Sağlık personeline mülakat sistemi geliyor

Siz de Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki gibi bir mülakat düşünüyor musunuz, şeklindeki soruya:

2017 yılında biz de benzer bir yöntem düşünüyoruz. Zira biz de sağlık personeli tutamıyoruz. Eşi bir yıl özel sektörde çalışan hemen nakil isteyebiliyor. Bu nedenle biz de hem sözleşmeli hem de belirli meslek grupları için mülakatlı ve belirli bir süre çalışma şartı içeren bir düzenleme belirliyoruz, yanıtını verdi.

[button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyet/kpss-diyetisyen/” target=”_blank” position=”center”]TÜM KPSS DİYETİSYEN HABERLERİ[/button-brown]

[alert-note]DİYETİSYENLERİ BAĞLAYAN KPSS GELİŞMELERİNİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ[/alert-note]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir