Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 602 personel alacak! Diyetisyen, avukat, psikolog, hemşire…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı logo

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 30 Kasım Çarşamba günü 602 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atanacak. Hak sahiplerinin ataması öğrenim durumlarına göre yapılacak.

Atama hangi branşlarda olacak?

Hak sahiplerinden 200’ünün ataması avukat, biyolog, büro personeli, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, hemşire, hemşire yardımcısı, kimyager, Kur’an kursu öğreticisi, mühendis, mimar, öğretmen, redaktör, programcı, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, veteriner sağlık teknikeri, teknisyen ve tekniker unvanlı kadrolara gerçekleştirilecek. Bu kadroların yanında, 269 memur, 107 hizmetli ve 26 da sürekli işçi kadrolarına atama yapılacak.

Atama sonuçları nasıl öğrenilebilecek?

Atamaların sonuçları aynı gün sosyalatama.aile.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Bu atamalarla bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınının toplam sayısı 48.039’a ulaşacak.

memurlar.net/haber/1048078/kamuya-602-sehit-yakini-gazi-ve-gazi-yakini-atanacak.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir