4 maddede “Zone diyeti”

zone diyeti

Uzun vadede uygulanan bu diyet şekli önce yağ yakımı daha sonra da uzun ve sağlıklı bir yaşam vaat ediyor.

Zone diyeti; yağ yakımını en hızlı şekilde gerçekleştiren diyet olmasının yanı sıra, kronik hastalık riskini azaltmada da etkili olduğu söyleniyor. Her gün yeni moda olan diyetlerden farklı olan zone diyeti yaşam şeklinizi değiştirecek deniyor.

1. Zone diyeti nedir?

Zone diyeti; 30 yıl önce Amerikalı biyokimya uzmanı, Dr. Barry Sears tarafından şişkinliği önlemek amacıyla geliştirildi. Dr. Sears metabolik hastalıkların temelinde yanlış beslenme ve şişkinlik olduğuna inanıyor.

2. Önce şişkinliği azaltıyor

Zone diyeti sayesinde önce şişkinlik azalıyor daha sonra ise yağ kaybı gerçekleşiyor. Zone diyetini diğer moda diyetlerinden ayıran en önemli özellik yağ yakımını olabilecek en hızlı şekilde gerçekleştirmesi.

3. Vücudu makine olarak görüyor

Zone diyetinde vücut bir makine ve tüketilen besinler ise bu makinenin yakıtı anlayışı var. Bu nedenle zone diyeti vücuda sadece kullanabileceği maddeler girmeli anlayışını benimsiyor.

4. Zone diyeti son 20 yıldır yaygın olarak uygulanmakta

Zone diyeti; sağlıklı olmak ve şişkinliği önlemek adına belli oranlarda protein, karbonhidrat ve yağ tüketiminden ibarettir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir