4/B’li kamu personeline kadro teklifi!

TBMM

İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verdi. Ancak muhalefet vekillerinin verdiği kanun teklifleri, TBMM’de çok sayıda vekile sahip diğer partiler tarafından desteklenmediği sürece bir anlam ifade etmiyor.

Kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personel son olarak 2013 yılında kadroya geçirilmişti. 2013 yılından bu yana sözleşmeli olarak çalıştırılanların kadroya geçirilmesi yönünde bir düzenleme yapılmamıştır. Ak Parti, mahrumiyet yerlerinde personel bulamadığı, çalışmaya başlayan personelin hızlıca nakil istediğini belirterek, sözleşmeli personelin kadro taleplerine uzun bir süredir olumlu yaklaşmamaktadır.

TBMM’de geçen dönemde, çok sayıda milletvekili, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi vermişti. Ancak TBMM’de hakim çoğunluğu oluşturan Ak Parti, bu teklife destek vermediği için, kanun teklifleri Meclisin tozlu raflarında kalmıştı. Bu yöndeki benzer bir kanun teklifi bu kez İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk tarafından verilmiştir. Ancak 596 vekilin bulunduğu TBMM’de İyi Parti’nin sadece 40 milletvekili bulunmaktadır. Bu teklife 290 vekili olan Ak Parti destek vermediği sürece bu kanun teklifi de sadece TBMM’ye verilmiş olmakla kalacaktır.

[toggle title=”Personel Sağlık Haber”]https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/sozlesmelilerin-kadroya-gecirilmesi-icin-kanun-teklifi-verildi-h74668.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir