4/B ve 5393’lü personele kadro!

Personel, 4B

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar arasındaki ayrımın bitmesi adına sözleşmeli memurların taleplerini ve kadro çalışmalarını desteklemeye devam ediyoruz. 5393/40 ve 657-4/B sözleşmeli personele koşulsuz ve şartsız kadro talep ediyoruz.

Gerek sosyal medyada örgütlenerek haklarını almak için her gün yorulmadan etkinlik yapan sözleşmeli çalışanlar gerek STK’larda yer alan birçok sendika gerek TBMM’ye kanun teklifleri veya soru önergeleri veren Milletvekillerimiz gerekse bizler medyada  kadro talebini gündeme getirerek yetkililerin gerekli çalışmayı yapması adına gündem oluşturmaya devam ediyoruz.

Twitter’da sözleşmeli memurlar platformu  kuruldu

Her gün etkinlik yapan sözleşmeli statüde çalışmakta olan personeller Twitter’da etkili bir şekilde gündem olmaya devam ediyor. @smemurplatformu ile Twitter’dan sözleşmeli memurların çalışmalarına ulaşabilirisiniz. #SözleşmelininUmuduÖzhaseki hashtag’i ile 10 Şubat 20.00 itibarıyla Twitter’da etkinlik yapılacak.

Facebook’tasözleşmeli memurlar platformu  kuruldu

Sözleşmeli Memurlar Platformu Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da etkin bir şekilde seslerini duyurmaya devam ediyor. “Kamudaki Tüm Sözleşmelilere Kadro İçin Birlikte Olma Platformu” ismi ile takip edip destek verebilirsiniz.

Ayrıca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna da geçtiğimiz hafta yeni bir kanun teklifi verildi. Kanun teklifi içeriği şu şekildedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılan değişiklikle, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre; belediyelerde, bakanlıklarda ve bakanlıklara bağlı kuruluşlarda norm kadro karşılığı, istisnasız tam zamanlı olarak çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi için kanun teklifi verildi.

[toggle title=”MyMemur”]5393 ve 4/B Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Görmezden Gelinmemeli[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir