28 Ekim cuma tatil mi, yarım gün mü?

YÜCE TÜRK Bayrağı, TÜRK DİYETİSYENLER

28 Ekim cuma günü tatil mi, yarım gün mü tatil sorusunun net cevabı için gözler MEB’de. 29 Ekim resmi tatili bu sene cumartesi gününe denk geliyor. Peki 28 Ekim cuma okullar yarım gün mü tatil memurlara tatil mi?28 Ekim cuma tatil mi yarım gün mü?

Öğrencilerin merak ettiği tatil konusu Ulusal Baram ve Tatiller Hakkında Kanun Yönetmeliğinin 1. maddesinde şu şekilde geçiyor;

1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye’nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.

Buna göre okulların 28 Ekim Cuma günü yarım gün tatil olması bekleniyor. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı’ndan resmi olarak okulların tatil olacağı yönünde bir açıklama gelmedi. MEB’den açıklama yapıldığı an haberimizin içerisine eklenecektir.

Yüce TÜRK Bayrağı, hareketli gif

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kaç gün tatil?

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanmaktadır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir