2018’de kadrolu sağlık personeli alınmayacak

2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu.

TBMM’ye sunulan ve Maliye Bakanlığı tarafından tam metni yayınlanan bütçe kanunu tasarısında, 2018 yılında atama yapılmasına izin verilecek memur kadrosu sayısına da yer verildi. Buna göre 2018 yılında 5.000 memur alımı yapılabilecek.

Bütçe kanun tasarısının çeşitli KHK’lara göre bütçe kanununda gösterilmesi gereken parasal ve diğer sınırlara ait cetvelinde ilgili ifadeler yer aldı. Burada 2018 yılında izin verilen memur ve öğretim elemanı sayısı açıkça belirtildi.

5.000 memur, 4.000 öğretim elemanı alınacak.

İlgili cetvelde, serbest memur kadrolarına 5 bin memur, boş öğretim elemanı kadrolarına ise 4.000 atama olmak üzere toplam 9 bin atamaya izin verildiği yazıldı. Öğretim elemanı kadrolarından ayrılan personel sayısı kadar atama izni ayrıca verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına naklen öğretmen alımı için ise ayrıca 500 kadro verildi.

Alımlar yine açıktan olacak

Daha önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında 74.000 kamu personeli alınacağını ifade etmişti. Bütçe kanununda görülen 5 bin memur kadrosu ise merkezi atamayla, kadrolu olarak yapılacak alımları işaret ediyor. Geri kalan 70.000’e yakın atama yine sözleşmeli kadrolara, açıktan ve çoğunlukla mülakat ile yapılacak.

Personel Sağlık Haber
https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/2018-de-sagliga-kadrolu-personel-alinmayacak-h69294.html

“2018’de kadrolu sağlık personeli alınmayacak” üzerine bir yorum

  1. şaka mı yapıyolar dalga mı geçiyolar anlamadım ek alım yapılcak dedi yapılmadı. şimdi de kadro bile yok diyorsunuz. ne yapacağımızı şaşırdık bütün kapılar yüzümüze kapanıyor. söz vermesinler bari ya söz verilip sözden dönülünce güvenimiz kalmıyor sayın yetkililere… hakkımızı arayacağız gerekirse her platformda arayacağız. hakkımız olanı istiyoruz biz fazlasını değil.

    Cevapla

Yorum yapın

*

code